دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل

دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل

  • نویسنده: مهندس مجتبی میرهادی
  • ,
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل

در این بخش از مقالات شرکت بهسازان صنعت تدبیر به مقوله حساس دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل میپردازیم و به اهمیت آن در صنعت بسته بندی میپردازیم.

نحوه بسته بندی محصولات:

به دلیل سهولت حمل و نقل، ایجاد امنیت و جلوگیری از آلودگی در هنگام توزیع و فروش و افزایش طول عمر محصول امری مهم میباشد. برای بسته بندی محصولات امروزه روش های مدرن جایگزین روش های سنتی گردیده است.

در روش های سنتی از مواد شیشه ای ، چوبی و چرمی برای نگهداری مواد غذایی استفاده میگردید که دارای معایبی بیشمار بود ، اما امروزه با ورود مواد پلیمری به بازار و ابتکار و خلاقیت و ایجاد فضای رقابتی و افزایش سطح انتظارات بشر سبک های جدید توجه همه اقشار را به خود جلب کرده.

به دلیل رقابتی بودن فضای کسب و کار علاوه بر مطرح بودن برند ، کیفیت محصول ، قیمت آن نحوه بسته بندی که منجر به جلب سلایق مختلف است امری مهم تلقی میگردد.

همچنین با شایع شدن بیماریهای فراگیر از جمله کرونا و افزایش آگاهی مردم به منظور حفظ سلامت و اطمینان خاطر بیشتر سعی بر تهیه مواد غذایی بسته بندی شده دارند تا بتوانند ضریب امنیتی سلامت خود را در برابر ویروس خطرناک و کشنده بالاتر ببرند.

برخی از مواد غذایی از جمله آجیل و خشکبار و حبوبات که معمولا به صورت فله به فروش میرسیدند به دلیل ایجاد رعب و وحشت مردم جای خود را به محصولات بسته بندی شده داده اند تا محصول خریداری شده با هوای آلوده تماس مستقیم نداشته باشد.

 

تنوع در بسته بندی خشکبار

تنوع در بسته بندی بسیار بالاست و ظروف مختلف از جنسها و ابعاد متفاوت و نایلون ها و زرورقهای گوناگون به این منظور در بازار موجود است که باید انتخاب ونحوه بسته بندی متناسب با نوع محصول باشد، همچنین با طرح و چاپ، رنگ و لعاب بخشیدن و متون مناسب و چشمگیر و کاربردی بر روی بسته بندی میتوان ایجاد تمایز و برتری در محصول نمود.

در اینجا اشاره ای داریم به معرفی دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل که برای بسته بندی محصولات مشابه از جمله حبوبات، گندم، آرد، ماکارانی، شکلات و سایر مواد غدایی و دارویی و …کاربرد دارد که این نوع بسته بندی با استفاده از رول هایی با جنس و سایز های متفاوت که روی آن نام برند و محصول، ترکیبات سازنده، ارزش غدایی، تاریخ تولید و انقضا، آدرس کارخانه و… ثبت گردیده است و نسبت به دیگر بسته بندی های دیگر مقرون به صرفه و بسیار کاربردی می باشد.

دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات

دستگاه بسته بندی خشکبار منجر به افزایش راندمان کاری ، بهینه سازی نیروی کار، از بین بردن خطای انسانی، تسریع و نظم در بسته بندی، چیدمان، بهبود در انبار کردن، حمل و نقل و حفظ پروتکل های بهداشتی به دلیل عدم تماس مستقیم کارکنان با محصول است و ایجاد ماندگاری بالاتر و حفظ کیفیت و طراوت محصول میشود. بسته بندی با این دستگاه منجر به عدم ورود هوا به داخل بسته بندی محصول شده که از کهنگی و فساد آن پیشگیری میکند و تولید کنندگان، فروشگاه ها و مصرف کنندگان نهایی محصول زمان بیشتری برای مصرف آن در اختیار دارند.

معمولا در کارخانجات بزرگ و مجهز محصول به وسیله بالابر درون مخزن دستگاه شده و پس از فرایند بسته بندی از خروجی دستگاه محصول نهایی با بسته بندی های تعبیه شده خارج می شود.

جنس شاسی این دستگاه از الکترو استاتیک کوره ای و مخزن از جنس استنلس استیل است که در چهار گوشه دستگاه در قسمت پایه به منظور سهولت در جابجایی چرخ نصب گردیده. طراحان ما این دستگاه را به نحوی طراحی نموده که تمامی نیاز های مشتریان از جمله ظرفیت بالای دستگاه و تامین قطعات و لوازم جانبی باکیفیت بالارا مد نظر داشته اند. همچنین دستگاه دارای ۱سال ضمانت و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می باشد.

 

محصول مرتبط با دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار

ماشین سازی بهسازان صنعت تدبیر برای تمامی دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات ارائه می نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]


محصولات مرتبط


دیدگاه خود را بنویسید