Skip to content

دستگاه خشک کن چیست؟

دستگاه های خشک کن به سه دسته اصلی تقسیم میشوند؛ ۱-دستگاه خشک کن تک کابین ، ۲-دستگاه خشک کن دو کابین ، ۳-دستگاه خشک کن سه کابین.

1-دستگاه خشک کن تک کابین اتوماتیک

دستگاه های خشک کن تک کابین اتوماتیک فضای کمتری برای خشک کردن مواد نسبت به دستگاه های دو کابین دارند و برای مصارف صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. جنس بدنه آنها تماماً از فولاد ضد زنگ است. این ویژگی سبب می شود حرارت ایجاد شده توسط دستگاه در داخل محفظه حفظ شود و بدین ترتیب مصرف انرژی دستگاه به پایین ترین حد ممکن برسد.

همچنین قفسه های استیل ضد زنگ که مستقیماً با مواد غذایی در ارتباط هستند بسیار با دوام و با کیفیت هستند و با دقت برای این کار انتخاب شده اند. دستگاه خشک کن تک کابین دارای سیستم گردش هوای افقی است. با وجود این قابلیت هر قفسه از مواد غذایی به طور مساوی و سریع خشک می شود.

 

 

دستگاه خشک کن تک کابین
دستگاه خشک کن تک کابین

دستگاه های خشک کن تک کابین اتوماتیک بسیار کم سر و صدا هستند و هم چنین نصب و راه اندازی آسانی دارند. این دستگاه ها علاوه بر صنایع غذایی می توانند در بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار بگیرند. موادغذایی در این دستگاه ها بوسیله گردش هوای داغ خشک می شود.

دستگاه خشک کن تک کابین اتوماتیک دارای یک هیتر الکتریکی برای انتشار هوای داغ است. جریان هوای دستگاه توسط فن ها به داکت هایی که به قفسه ها مرتبط هستند منتقل می شود.

این دستگاه ها دارای راندمان گرمایی بین 35 تا 40 درصدی هستند که این راندمان به لطف فناوری های جدید و پیشرفت سریع تکنولوژی، روز به روز در حال افزایش است.00

از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به کنترل دمای اتوماتیک اشاره کرد. شما می توانید از این دستگاه ها برای خشک کردن مواد غذایی همچون گوشت، سبزی، ماهی و … استفاده کنید.

2-دستگاه خشک کن دو کابین اتوماتیک

دستگاه خشک کن دو کابین اتوماتیک داری فضا و راندمان بیشتری نسبت به نوع تک کابین است. استفاده از دستگاه های خشک کن دو کابین اتوماتیک به طور گسترده ای در صنعت داروسازی، صنعت غذایی، صنایع سبک و سنگین و … مورد استفاده قرار می گیرد. در این دستگاه ها نیز از الکتریسیته برای تولید هوای داغ و خشک کردن مواد کمک گرفته می شود.

وقتی که هوای داغ به بالای محفظه می رسد با چرخش فن دستگاه دوباره به پایین محفظه حرکت کرده و بدین ترتیب جریان هوای داغ ادامه پیدا می کند.
از جمله نکات مهمی که خریداران باید به آن توجه داشته باشند ظرفیت وزنی دستگاه، توان فن دستگاه، حجم محفظه و تعداد قفسه یا سینی ها دستگاه می باشد.

شرکت  بهسازان صنعت تدبیر با وجود کادر مجرب و تیم پشتیبانی قوی این آمادگی را دارد که مشاوره های لازم برای آگاهی مشتریان از نیازهای خود را در اختیار آنان قرار دهد.

شما میتوانید جهت کسب اطلاعات و مشخصات دستگاه های تولیدی ما بر روی لینک محصولات زیر کلیک نمایید:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هنوز نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید.


ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.