Skip to content

دستگاه های بسته بندی |‌ بهسازان صنعت

دستگاه بسته بندی

بهسازان صنعت تدبیر یکی از بهترین مراکز برای طراحی، ساخت و تولید انواع ماشین آلات صنعتی خرید دستگاه بسته بندی با سابقه ۲۰ ساله می باشد؛ این شرکت قابلیت پذیرش سفارشات از سراسر ایران را دارد و در هر کجای کشور که باشید و قصد راه اندازی خط تولید دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

ساخت انواع ماشین و دستگاه بسته بندی مواد غذایی، دستگاه بسته بندی حبوبات ،دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار، بسته بندی چای، تافی، میوه خشک و درکل بسته بندی محصولات جامد در ابعاد و اندازه‌های گوناگون  از جمله خدمات بهسازان صنعت تدبیر می باشد.

انواع دستگاه بسته بندی

ماشین آلات بسته بندی کننده انوع مختلفی دارند که بسته به نیاز شما در بازار تولید شده و یا طراحی و ساخته می شود. انواع گوناگونی از دستگاه ها مانند؛

دستگاه بسته بندی مواد گرانولی به آن دستگاه بسته بندی توزین دار نیز گفته می‌شود که دارای انواع مختلف می‌باشد:

 • تک توزین
 • دو توزین
 • چهار توزین
 • ده توزین
 • دوازده توزین

توجه داشته باشید که با افزایش تعداد توزین‌ها فقط سرعت بسته بندی بالا می‌رود و بر کیفیت و نوع بسته بندی هیچ تاثیری ندارد. دستگاه توزین در نمونه خانگی و صنعتی به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک با توجه به نیاز مشتری طراحی و ساخته می‌شود.

کاربرد:برای بسته بندی انواع مواد گرانولی مانند:

 • حبوبات
 • بسته بندی چای
 • بسته بندی شکر
 • بسته بندی چیپس
 • بسته بندی خشکبار
 • بسته بندی میوه خشک
 • بسته بندی قند
 • بسته بندی پسته
 • بسته بندی نخود
 • بسته بندی کشمش
 • بسته بندی تخمه و… استفاده می‌شود.

 

دستگاه بسته بندی مواد پودری

دستگاه به صورت اتومات و نیمه اتومات می‌باشد و به صورت سفارشی سازی نیز طراحی می‌گردد؛ توجه داشته باشید که در دستگاه بسته بندی خانگی ابعاد دستگاه را کوچک‌تر و در صورت درخواست با برق تک فاز در نظر می‌گیرند تا حمل و نقل و استفاده از آن راحت‌تر باشد.
دقت داشته باشید که این ماشین آلات فقط برای موادی که به صورت پودر هستند استفاده می‌شود.

کاربرد دستگاه برای بسته بندی انواع مواد پودری مانند:

 • ادویه جات
 • بسته بندی زردچوبه
 • بسته بندی فلفل
 • بسته بندی آرد
 • بسته بندی مواد دارویی
 • بسته بندی مواد شیمیایی استفاده می شود.

ماشین بسته بندی پرکن این دستگاه برای محصولات گرانولی و حجمی می‌باشد؛ دستگاه کیسه پرکن توزین دار و داری انواع مختلف می‌باشد: دو توزین ، تک توزین ، چهار توزین

بسته‌بندی محصول در گونی و کارتن در وزن بالا برای مواد گرانولی مانند:

 • برنج
 • قند
 • شکر
 • انجیر
 • حبوبات انجام می‌شود.

دستگاه به صورت اتومات و نیمه اتومات بنا بر سفارش مشتری ساخته می‌شود؛ دستگاه کیسه پرکن حجمی این دستگاه برای پر کردن محصولات در گونی و کارتن کاربرد دارد؛ این دستگاه برای بسته بندی قند و شکر ـ بسته بندی برنج و… استفاده می‌شود؛ دستگاه بسته بندی قوطی پرکن این دستگاه به دو صورت گرانولی و پودری می‌باشد.

 قوطی پرکن توزین دار دستگاه به صورت توزین دار است. دارای انواع مختلف می‌باشد:

 • چهار توزین
 • تک توزین

برای پر کردن محصول درون انواع قوطی‌ها مانند: پلاستیکی و مقوایی و شیشه‌ای و فلزی کاربرد دارد؛ به صورت اتومات و نیمه اتومات و سه فاز یا تک فاز در سایز خانگی و یا صنعتی بنا بر سفارش مشتری طراحی و ساخته می‌شود؛ دقت داشته باشید که هر چقدر که تعداد توزین‌ها بیشتر باشد سرعت بسته بندی نیز بیشتر می‌شود.

کاربرد این دستگاه برای مواد گرانولی مانند حبوبات ـ خشکبار ـ قند و شکر و … استفاده می‌شود.

دستگاه قوطی پرکن پودری:

برای پر کردن مواد پودریمانند ادویه جات و آرد و قه وه مواد دارویی استفاده می شود ؛ برای انواع قوطی های پلاستیک و مقوایی و شیشه ای و فلزی استفاده می شود به صورت اتوماتیک و نیمه اتومایتیک است

در بهسازان صنعت تدبیر می توانید ارزانترین دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی، دستی، خشکبار، میوه خشک کن، قوطی پر کن، کیسه پر کن، مواد غذایی، محصولات و… را تهیه نمائید.

دستگاه بسته بندی مواد پودری

دستگاه به صورت اتومات و نیمه اتومات می‌باشد و به صورت سفارشی سازی نیز طراحی می‌گردد؛ توجه داشته باشید که در دستگاه بسته بندی خانگی ابعاد دستگاه را کوچک‌تر و در صورت درخواست با برق تک فاز در نظر می‌گیرند تا حمل و نقل و استفاده از آن راحت‌تر باشد.
دقت داشته باشید که این ماشین آلات فقط برای موادی که به صورت پودر هستند استفاده می‌شود.
از این دستگاه برای بسته بندی انواع مواد پودری مانند: ادویه جات ـ بسته بندی زردچوبه ـ بسته بندی فلفل ـ بسته بندی آرد ـ بسته بندی مواد دارویی ـ بسته بندی مواد شیمیایی استفاده می شود.

ماشین بسته بندی پرکن

این دستگاه برای محصولات گرانولی و حجمی می‌باشد.

دستگاه کیسه پرکن توزین دار

داری انواع مختلف می‌باشد:دو توزین، تک توزین، چهار توزین

بسته‌بندی محصول در گونی و کارتن در وزن بالا برای مواد گرانولی مانند

 • برنج
 • قند
 • شکر
 • انجیر
 • حبوبات انجام می‌شود.
 • دستگاه به صورت اتومات و نیمه اتومات بنا بر سفارش مشتری ساخته می‌شود.

دستگاه کیسه پرکن حجمی:

این دستگاه برای پر کردن محصولات در گونی و کارتن کاربرد دارد. این دستگاه برای بسته بندی قند و شکر ـ بسته بندی برنج و… استفاده می‌شود.

دستگاه بسته بندی قوطی پرکن:

این دستگاه به دو صورت گرانولی و پودری می‌باشد.دستگاه قوطی پرکن توزین دار:دستگاه به صورت توزین دار است. دارای انواع مختلف می‌باشد:

توزین ـ تک توزین

برای پر کردن محصول درون انواع قوطی‌ها مانند:

پلاستیکی و مقوایی و شیشه‌ای و فلزی کاربرد دارد؛ به صورت اتومات و نیمه اتومات و سه فاز یا تک فاز در سایز خانگی و یا صنعتی بنا بر سفارش مشتری طراحی و ساخته می‌شود.

دستگاه قوطی پرکن پودری:

برای پر کردن مواد پودریمانند ادویه جات و آرد و قه وه مواد دارویی استفاده می شود برای انواع قوطی های پلاستیک و مقوایی و شیشه ای و فلزی استفاده می شود به صورت اتوماتیک و نیمه اتومایتیک است

انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی

ماشین آلات بسته بندی دارای انواع مختلفی می‌‌باشند که قبل از انتخاب، ساخت، تولید و یا خرید آن باید به چندین سوال پاسخ دهیم تا نوع و مدل دستگاه بسته بندی مشخص شود.

در انتخاب نوع و مدل دستگاه های بسته بندی نکاتی وجود دارد که باید بدانید:

۱ـ نوع محصول:

برای انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی، اول از همه باید مشخص کنیم که ما چه نوع محصولی را قصد بسته بندی داریم و این محصولات چه ویژگی هایی دارند:

مواد گرانولی که با ماشین آلات توزین دار انجام می‌شود مانند: (تخمه، کشمش، نخود، لوبیا، چیپس، پفک)مایعات که با پر کن‌های مایعات انجا می‌شود مانند: (مایه‌های دستشویی، ظرفشویی، مواد خوراکی مایع و مواد شیمیایی و دارویی مایع و…) مواد پودری که با انواع دستگاه های بسته بندی پودری انجام می‌گیرد مانند: (قهوه، نسکافه، زردچوبه، ادویه جات و …)

۲ـ وزن محصول:

بدین معنی که بسته بندی شما به چه صورت است:

عددی (تعدادی)

تک نفره ( مانند سس‌ها و نمک‌های تک نفره که با دستگاه ساشه انجام می‌شود.)

وزنی (که با دستگاه‌های توزین دار مانند تک، دو، چهار و … انجام می‌شود.)

۳ـ راندمان و تیراژ تولید در ۸ ساعت:

برای انتخاب بهترین دستگاه بسته بندی باید مقدار تولیدات محصولات خود را اندازه گیری کنید که در هر 8 ساعت چه مقدار یا چه تعداد محصول را می توانید تولید نمائید.

۴ـ ابعاد محصول. (طول، عرض، ارتفاع)

ابعاد و اندازه محصولات یکی از مهم ترین نکات در انتخاب، ساخت و یا خرید ماشین آلات بسته بندی می باشد. برای اینکه بندانید چه نوع دستگاهی باید انتخاب یا طراحی کنید محصولات خود را از نظر ابعاد (طول، عرض، ارتفاع) اندازه گیری کنید.

۵ـ مدل دستگاه بسته بندی درخواستی:

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی یا خرید انواع ماشین آلات بسته بندی، نوع و مدل دستگاه است. یعنی شما چه نوعی از دستگاه های بسته بندی را نیاز دارید؟ به طور کلی ما چهار مدل ماشین یا دستگاه برای بسته بندی انواع محصولات داریم که به صورت زیر می باشد:

 • مدل اتومات
 • مدل نیمه اتوماتیک
 • مدل خانگی
 • مدل صنعتی

۶ـ مساحت فضایی که برای این کار لحاظ کرده‌اید.

ما در این مجموعه قابلیت طراحی و ساخت انواع دستگاه ها در اندازه ها و ابعاد مختلف را داریم. ما با توجه به مساحت فضای کارخانه و کارگاه شما ماشین آلات مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن توسط متخصصان حرفه ای و با تجربه، تولید و به اجرا در می آوریم.

۷ـ نوع برق مصرفی که قرار است دستگاه با آن کار کند.

انواع دستگاه بسته بندی با ولتاژ برق ها و توان مختلفی را می توان طراحی و تولید کرد. برای اینکار متخصصن ما میزان توان و ولتاژ برق شما را اندازه گیری می کنند و مطابق آن برای شما دستگاه را می سازند.

این موارد سوال‌های است که می‌توانید برای پاسخ به آن از مشاوران بهسازان صنعت تدبیر به صورت رایگان کمک بگیرید. بهسازان صنعت تدبیر بیش از دو دهه سابقه و تجربه در زمیه طراحی و ساخت ماشین آلات بسته بندی دارد.

نصب و اجرا دستگاه های صنعتی

وقتی صحبت از بسته‌بندی می‌شود فاکتورهایی در این مورد حائز اهمیت است که ما به قسمتی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

کلمه بسته‌بندی در معنی محفوظ بودن است. یعنی ممانعت از رسیدن جسمی غیر از محتوای محصول به داخل آن است.

شرایط برای هر محصولی و با موادی که دستگاه بسته بندی بخواهد آن را فرم دهد به موارد زیر بستگی دارد.

نوع محصول

سایز محصول

نوع مصرفی دستگاه (خانگی _ صنعتی)

میران تیراژ محصول در ۸ ساعت کاری

بهداشت دستگاه بسته‌بندی:
ماشین بسته بندی مواد غذایی به لحاظ شرایط خاص خود به صرف این‌که محصول عمدتا برای مصارف عموم و خوراکی می‌باشد فاکتورهای لازم الاجرایی را در بر خواهد داشت.

برای مثال: تمام سطوح در ارتباط با مواد غذایی به گونه‌ای باید باشد که آسیبی به مواد وارد نکنند و کاملا بهداشتی باشند.

ماشین بسته بندی زاگرس ماشین تمامی استاندارد‌های مشخص و معین و نکات بهداشتی را در بردارد. در سطوح مرتبط با مواد غذایی از استنلس استیل استفاده شده است.

تمامی بدنه پوشیده شده از رنگ الکترواستاتیک است. که مقاوم در برابر هرگونه ضربه‌ای و زیبا و قابل شستشو می‌باشد.

ایمنی دستگاه بسته‌بندی:

در قسمت‌های مختلف این ماشین نکات بسیار ریزی در زمینه ایمنی این دستگاه‌ها وجود دارد که رعایت آن‌ها می‌تواند کاربری آسان را برای مشتریان در برداشته باشد.

سیستم الکتریکی و الکترونیک دستگاه فوق با تمعهیدات لازم ایزوله می‌شود تا هنگام آسیب از قسمت الکتریکی مجموعه هیچ‌گونه خطری را در بر نداشته باشد.

عملکرد ماشین آلات بسته بندی:

از ابتدا هر واحد تولیدی برای سهولت کار و طبق برنامه بودن یک خط تولید می‌بایست بستر سازی در راستای خط تولید بسته‌بندی ایجاد نماید.

که مواردی مانند فضای کارگاه و برق سه فاز و یا تک فاز و غیره است.

انبار محصول و مواد غذایی:

شروع یک خط از ابتدا مستلزم داشتن محیطی مناسب جهت ارائه خدمات می‌باشد. گاها سوال پیش می‌آید که فضای مناسب برای راه اندازی یک خط بسته بندی حبوبات و یا خط بسته بندی خشکبار و محصولات گرانولی چه میزان باید باشد.

برای هر واحد تولیدی اعم از بزرگ و کوچک زاگرس ماشین محصول و دستگاه خاص خود را پیشنهاد می‌کند.

به عنوان نمونه:

دستگاه بسته بندی خانگی که از محصولات پرفروش این مجموعه می‌باشد. برای مصارف کوچک و خانگی و کارگاه‌های زود بازده نیز کارایی عملی دارد. و می‌توان دستگاه بسته بندی خشکبار در منزل را برای کارآفرینان در مقیاس کوچک انجام داد. که این نوع از دستگاه بسته بندی قیمت مناسب نیز دارد.

دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک به لحاظ قیمت مقرون به صرفه و قابل توجیه می‌باشد. ظرفیت این نوع ماشین به نسبت نوع اتوماتیک حدودا 50 درصد تولید می باشد.

البته نمونه‌های اتوماتیک با ظرفیت‌های بالا را مدنظر قرار نداده‌ایم و متوسط تولید مورد بررسی می‌باشد.

اهمیت ماشین آلات بسته بندی:

نگه‌داری انواع محصولات غذایی دغدغه‌ای همیشگی می‌باشد. صنعت بسته بندی یکی از با اهمیت‌ترین صنایع است. به لحاظ این‌که بسته‌بندی مواد غذایی ارتباط مستقیم با سلامت انسان‌ها و تمامی موجودات زنده دارد.

بسته‌بندی مواد غذایی از زمان‌های قدیم همواره با مردم بوده است. و تا به امروز رشد محسوس و قابل توجه‌ای داشته است. یک محصول خوب از نظر مصرف کننده در وحله‌ی اول شکل ظاهری آن می‌باشد. که دست یافتن به آن با ایده‌های خلاقانه و طراحی زیبا امکان‌پذیر است.

برای مثال:

ماشین بسته بندی پاپ کرن برای تولید یک بسته با محتویات پف فیل می‌بایست طرحی جذاب از ذرت و دانه‌های به عمل آمده آن را ارائه نماید. و یا برای بسته‌بندی قند و شکر که یک سلفون چگونه می‌تواند نشان‌گر محصول باشد. این خود یک امر مهم در صنعت بسته بندی می‌باشد. چرا که نگاه مصرف کننده به چگونگی معرفی آن محصول، زیبایی ظاهری و نمایش آن بستگی دارد.

بهسازان صنعت تدبیر طراح و تولید کننده انواع ماشین آلات بسته بندی برای محصولاتی از قبیل زیر می‌باشد:

 • چای
 • تخمه
 • خرما
 • ادویه
 • ساشه
 • مایعات و غیره
 • مواد پودری

مشخصات انواع ماشین بسته بندی

بهسازان صنعت تدبیر یکی از مراکز سازنده و فروش دستگاه بسته بندی در تهران و کرج می‌باشد. که دارا ی دو دهه سابقه فعالیت در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات بسته بندی سفارشی سازی طبق نظر مشتری را دارد.

ماشین سازی بهسازان صنعت تدبیر برای دستگاه پوست گیر سیب زمینی ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات ارائه می نماید.

دستگاه بوجاری حبوبات-BST 401 BH

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هنوز نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید.


ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.