Skip to content

دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل

در این بخش از مقالات شرکت بهسازان صنعت تدبیر به مقوله حساس دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل و اهمیت آن در صنعت بسته بندی می‌پردازیم.

دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل

امروزه افراد زیادی کسب و کارهای خانگی را شروع کرده اند و یکی از پرطرفداران آنها، خط بسته بندی محصولات است که این محصولات می‌تواند خشکبار، آجیل، حبوبات و… باشد. خط بسته بندی یک خط کاملا اتوماتیک بوده و به کمترین سرمایه و نیروی کار نیاز دارد.

دستگاه بسته بندی خشکبار به ماشینی گفته می‌شود که بسته بندی های دقیق و با خطای ناچیزی تولید می‌کند. ماشین آلات بسته بندی در مدل‌ها و وزن‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود تا بسته بندی های مورد نظر را با خطای کوچکی تولید کنند. خطوط بسته بندی خشکبار و آجیل به برق سه فاز و یا تک فاز نیاز دارد و استفاده از آن پیچیدگی خاصی ندارد.

دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل با توجه به نوع محصولی که قرار است بسته بندی کند به دو دسته تقسیم می‌شود که شامل دستگاه پرکن حجمی و دستگاه پرکن توزینی است. از دستگاه پرکن توزینی برای محصولاتی که وزن دقیق آنها مهم و ضروری است، مانند آجیل و خشکبار استفاده می‌گردد و از دستگاه پرکن حجمی برای محصولاتی که وزن دقیق آنها اهمیتی ندارد، استفاده می‌شود.

از قدیمی ترین روش ها برای نگهداری محصولات برای مدت زمان طولانی، خشک کردن آنها است که در این صورت از فاسد شدن محصولات جلوگیری می‌شود و همچنین وزن محصولات کاهش پیدا می‌کند و حمل و نقل آنها آسان می‌گردد. آجیل و خشکبار جز مواد گرانولی محسوب می‌شوند که برای بسته بندی آنها باید از دستگاه های گرانولی استفاده کرد.

دستگاه بسته بندی خشکبار منجر به افزایش راندمان کاری، بهینه سازی نیروی کار، از بین بردن خطای انسانی، تسریع و نظم در بسته بندی، چیدمان، بهبود در انبار کردن، حمل و نقل و حفظ پروتکل های بهداشتی به دلیل عدم تماس مستقیم کارکنان با محصول می‌شود و باعث ماندگاری بالاتر، حفظ کیفیت و طراوت محصول می‌گردد.

بسته بندی با این دستگاه منجر به عدم ورود هوا به داخل بسته بندی محصول شده که از کهنگی و فساد آن پیشگیری می‌کند و تولید کنندگان، فروشگاه ها و مصرف کنندگان نهایی محصول زمان بیشتری برای مصرف آن در اختیار دارند.

معمولا در کارخانجات بزرگ و مجهز محصول به وسیله بالابر درون مخزن دستگاه وارد شده و پس از فرایند بسته بندی از خروجی دستگاه محصول نهایی با بسته بندی های تعبیه شده خارج می‌شود.

جنس شاسی این دستگاه از الکترو استاتیک کوره ای و مخزن از جنس استنلس استیل است که در چهار گوشه دستگاه در قسمت پایه به منظور سهولت در جابجایی چرخ نصب گردیده است. طراحان ما با توجه به تمامی نیاز های مشتریان از جمله ظرفیت بالای دستگاه، تامین قطعات و لوازم جانبی باکیفیت بالا این دستگاه بسته بندی را طراحی نموده‌اند . همچنین دستگاه دارای 1سال ضمانت و 15 سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

شما می‌توانید جهت خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل با کارشناسان فروش بهسازان صنعت در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی‌های لازم جهت خرید این محصول را دریافت کنید.

خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل

اگر تمایل دارید تا با خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل، کسب‌وکار خانگی یا صنعتی راه بیندازید، مهم است که به یک سری مسائل توجه زیادی داشته باشید. در ابتدا باید بدانید که دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با توجه به ویژگیها و پارامترهایی که دارند برای خط تولید صنعتی مناسب هستند.

اما شما به وسیله دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل خانگی این امکان را دارید تا با قیمتی مناسب‌تر کسب‌وکار خانگی خود را راه بیندازید. جهت دریافت اطلاعات لازم و دریافت مشاوره از سوی کارشناسان ما برای انتخاب بهترین محصول بسته بندی آجیل و خشکبار میتوانید با شماره تماسهای موجود در سایت تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را از ما بخواهید. ضمنا با توجه به نوسانات بازار و موضوعات اقتصادی شما میتوانید با برقراری تماس به صورت دقیق قیمت روز انواع دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل را از بهسازان صنعت تدبیر بخواهید.

نحوه بسته بندی محصولات

نحوه بسته بندی محصولات به دلیل سهولت حمل و نقل، جلوگیری از آلودگی در هنگام توزیع و فروش و افزایش طول عمر محصول امری مهم می‌باشد. برای بسته بندی محصولات، امروزه روش های مدرن جایگزین روش های سنتی شده است.

در روش های سنتی از مواد شیشه ای، چوبی و چرمی برای نگهداری مواد غذایی استفاده میشد که دارای معایبی بیشمار بود، اما امروزه با ورود مواد پلیمری به بازار با ابتکار، خلاقیت، ایجاد فضای رقابتی و افزایش سطح انتظارات بشر با وجود سبک های جدید توجه همه اقشار به این مواد جلب شده است.

به دلیل رقابتی بودن فضای کسب و کار علاوه بر مطرح بودن برند، کیفیت محصول، قیمت، نحوه بسته بندی که منجر به جلب سلایق مختلف می‌شود، امری مهم تلقی می‌گردد.

همچنین با شایع شدن بیماری‌های فراگیر از جمله کرونا و افزایش آگاهی جامعه به منظور حفظ سلامت، اکثریت مردم سعی بر تهیه مواد غذایی بسته بندی شده دارند تا بتوانند ضریب امنیتی سلامت خود را در برابر انواع ویروس‌های خطرناک و کشنده بالا ببرند.

برخی از مواد غذایی همچون آجیل، خشکبار و حبوبات که در گذشته بصورت فله‌ای به فروش میرسیدند، امروزه با افزایش سطح اگاهی مردم و همچنین افزایش تقاضا نسبت به محصولات بسته بندی شده، نحوه و نوع بسته بندی محصولات اهمیت بسیار زیادی دارد.

مکانیزم دستگاه های بسته بندی خشکبار و آجیل 

طراحی و ساخت دستگاه های بسته بندی گرانولی توزین دار که دارای لودسل یا همان حسگر وزنی هستند به گونه ای است که طیف اندازه گیری دقیق وزن محصول را قبل و بعد از بسته بندی بر عهده دارد. برای بسته بندی بعضی محصولات نیاز به اندازه گیری و توزین دقیق است تا از هدر رفتن محصولات جلوگیری شود و به سود حداکثری رسید.

انواع دستگاه های مورد نیاز بسته بندی خشکبار و آجیل

برای خط بسته بندی خشکبار و آجیل نیاز به دستگاه های مختلفی است تا این عمل به بهترین نحو انجام گیرد تا بتواند پاسخگوی نیاز مشتریان باشد. در زیر به شرح دستگاه های صنعتی بسته بندی خشکبار و آجیل پرداخته ایم:

 • دستگاه پرکن آجیل و خشکبار حجمی نیمه اتوماتیک
 • دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل دانه ای حجمی مینی
 • دستگاه بسته بندی آجیل حجمی
 • دستگاه بسته بندی خشکبار – 4 توزین
 • دستگاه چسب زن اتوماتیک کارتن
 • دستگاه دوخت پلاستیک خشکبار
 • دستگاه بسته بندی خشکبار – دو توزین
 • بسته بندی خشکبار با شیرینگ کابینی
 • بسته بندی آجیل با شیرینگ تونلی
 • دستگاه سیل بسته بندی خشکبار با تزریق گاز
 • دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار توزین دار

انواع دستگاه بسته بندی خشکبار خانگی

در ابتدای این مقاله ما علاوه بر دستگاه بسته بندی صنعتی به دستگاه های بسته بندی خانگی نیز توجه کردیم. امروزه از دستگاه های بسته بندی در منزل نیز استفاده می شود که مدل ها و انواع گوناگونی دارد که در زیر به شرح بهترین دستگاه بسته بندی خشکبار خانگی پرداخته ایم:

 •  بسته بندی خشکبار با وکیوم خانگی
 • بسته بندی خانگی آجیل و خشکبار با دوخت پدالی
 • بسته بندی خانگی آجیل و خشکبار با سیل وکیوم دستی

تنوع در بسته بندی خشکبار

امروزه تنوع در بسته بندی محصولات بسیار بالاست و ظروف مختلفی به این منظور در بازار یافت می‌شود که دارای جنس ها، ابعاد و… متفاوتی هستند و در این راستا باید نحوه بسته بندی متناسب با نوع محصول انتخاب شود. همچنین با طرح های مختلف، رنگ و لعاب بخشیدن به بسته بندی، متون مناسب و چشمگیر بر روی بسته بندی میتوان در محصول تمایز و برتری ایجاد نمود.

در این بخش اشاره ای داریم به معرفی دستگاه های بسته بندی خشکبار و آجیل که برای بسته بندی محصولات مشابه از جمله حبوبات، گندم، آرد، ماکارونی، شکلات و سایر مواد غذایی و دارویی و… کاربرد دارد. این نوع بسته بندی با استفاده از رول‌هایی با جنس و سایز های متفاوت انجام می‌گیرد که روی آن نام برند محصول، ترکیبات سازنده، ارزش غذایی، تاریخ تولید و انقضا، آدرس کارخانه و… ثبت گردیده است و نسبت به دیگر بسته بندی های دیگر مقرون به صرفه و بسیار کاربردی می‌باشد.

راهنمای خرید انواع دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار

برای خرید دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار باید ابتدا هدف، اولویت و نیاز خود را بدانیم و سپس با توجه به نیاز خود و مشخصات فنی دستگاه اقدام به خرید و راه اندازی خطوط بسته بندی کنیم.

قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل

دستگاه های بسته بندی خشکبار و آجیل با توجه به کارکرد، برق مصرفی، سرعت، برند، میزان دقت دستگاه در بسته بندی، خدمات پس از فروش و کیفیت دستگاه و قطعات متفاوت است. قبل از خرید محصول مورد نظر بهتر است دفترچه راهنمای آن را بخوانیم و سپس با توجه به نیاز خود و تطابق آن با امکانات دستگاه، اقدام به خرید کنیم.

بهسازان ماشین

ماشین سازی بهسازان صنعت تدبیر از سال 1371 شروع به فعالیت کرده و با ارائه بهترین خدمات در این صنعت، پاسخگوی نیاز مشتریان است.

این شرکت طراح و سازنده محصولاتی همچون دستگاه بسته بندی گرانول حجمی، دستگاه بسته بندی تی بگ، دستگاه تفت و شورکن آجیل و خشکبار در سه سایز مختلف و… است.

شما می‌توانید برای خرید و اطلاع از قیمت دستگاه های خط بسته بندی آجیل و خشکبار با ما تماس بگیرید.

محصول مرتبط با دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار

ماشین سازی بهسازان صنعت تدبیر برای تمامی دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات ارائه می نماید.

سوالات متداول

1. برای بسته بندی خشکبار و آجیل در منزل از چه دستگاه هایی میتوان استفاده کرد؟

برای بسته بندی خشکبار و آجیل در منزل میتوان از دستگاه های پرکن رومیزی، دستگاه دوخت، دستگاه وکیوم رومیزی و دستگاه سیل استفاده کرد.

2. بسته بندی خشکبار و آجیل به چه صورت هایی انجام می شود؟

برای بسته بندی، خشکبار و آجیل را میتوان از پاکت های سلفونی، قوطی، ظروف مختلف، کیسه های بزرگ و … استفاده کرد.

3. برای بسته بندی سلفونی خشکبار و آجیل از چه دستگاه هایی میتوان استفاده کرد؟

برای بسته بندی سلفونی خشکبار و آجیل می توان از دستگاه های توزین، دستگاه ساشه گرانولی (بسته بندی در وزن پایین) و دستگاه وکیوم استفاده کرد.

4.  دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل چگونه ماشینی می باشد؟

ماشین آلاتی که توانایی بسته بندی محصولات دانه ای و گرانولی را دارند به عنوان دستگاه بسته بندی خشکبار و آجیل مورد استفاده قرار می گیرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

6 Comments

 1. سلام وقت شما بخیر برای بسته بندی در منزل چه دستگاه هایی رو پیشنهاد میدهید؟

  • درود
   برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۴۷۰۰۳۲۵
   ۰۹۱۲۶۹۳۴۶۷۳

 2. وقت بخیر دستگاه های بسته بندی خشکبار و اجیل چطوریه؟

  • درود؛
   دستگاه های بسته بندی خشکبار و آجیل ماشین آلاتی هستند که توانایی بسته بندی محصولات دانه درشت را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۴۷۰۰۳۲۵
   ۰۹۱۲۶۹۳۴۶۷۳

 3. برای یه کارگاه خشکبار چه دستگاه هایی لازمه؟

  • سلام و درد؛
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۴۷۰۰۳۲۵
   ۰۹۱۲۶۹۳۴۶۷۳


وارد کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *