دستگاه های پرکن

در حال بارگذاری

دستگاه پرکن، یکی از ملزومات بسته بندی در کسب و کارهای مختلف مانند صنعت تولید مواد غذایی است. افزایش سرعت در بسته بندی و رعایت اصول بهداشتی، از عوامل مهم موفقیت یک کسب و کار به حساب می آید. دستگاه پرکن در مدل ها و ابعاد مختلفی تولید می شوند. شما می توانید متناسب با کسب و کاری که دارید و متناسب با نیاز خود، بهترین دستگاه را انتخاب و خریداری نمایید. برای انتخاب دستگاه پرکن مناسب، می توانید از مشاوره قبل از خرید استفاده کنید. آشنایی با ویژگی های هر دستگاه، می تواند در انتخاب بهترین مدل به صاحبان کسب و کار کمک کند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های هر محصول، با ما همراه باشید.

دستگاه پرکن چیست؟

برای پر کردن مواد جامد، نیمه مایع و مایع در بسته بندی های مختلف مانند بسته بندی شیشه، پلاستیک، بطری و … از دستگاه پرکن استفاده می شود. دقت بالا و سرعت در پرکردن مواد از مهم ترین ویژگی های دستگاه پرکن ایده آل است. یک دستگاه پرکن پیشرفته باید بتواند در کوتاه ترین زمان، حجم معینی از جامدات و یا مایعات را در بسته بندی های دلخواه قرار دهد.

از مهم ترین مدل های دستگاه پرکن، می توان به دستگاه پرکن مایعات اشاره کرد.

دستگاه پرکن چه کاربردی دارد؟

در صنعت بسته بندی، دقت و کیفیت بسته بندی بسیار مهم است. انتخاب دستگاه پرکن مناسب، می تواند تضمین کننده کیفیت بالای بسته بندی باشد. یک دستگاه پرکن استاندارد می تواند انواع مایعات، مواد پودری و گازهای مختلف را در ظروف شیشه ای، پلاستیکی و حتی فلزی قرار دهد.

بسته بندی مواد به تعداد زیاد و در حجم یکسان، کار دشواری است که به صورت دستی نمی توان آن را مدیریت کرد. بهترین راه برای بسته بندی مواد در حجم یکسان و مساوی، استفاده از دستگاه های پرکن استاندارد است. کافی است حجم و وزن مورد نظر خود را برای بسته بندی، روی دستگاه تنظیم کنید؛ تمام بسته بندی ها در حجم  و وزن تعیین شده، پر خواهد شد.

از مهم ترین کاربردهای دستگاه های پرکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش دقت در حجم و اندازه
 2. آسان شدن مراحل پرکردن و بسته بندی
 3.  صرفه‌جویی در زمان و هزینه
 4.  انجام کار به صورت مکانیزه و بدون دخالت دست

انواع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات، یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین دستگاه های پرکن است که در صنعت تولید مواد غذایی، مواد شیمیایی، مواد دارویی و… کاربرد دارد. برای پر کردن مایعات با چگالی های مختلف، می توان از دستگاه های مخصوص پر کردن مایعات استفاده کرد. این روش اصولی تر، ایمن تر و بهداشتی تر است، در این روش، کار بسته بندی و پر کردن مایعات به صورت مکانیزه و بدون دخالت انسان، انجام خواهد شد.

قبل از انتخاب دستگاه پرکن مایعات، باید حالت مایع، غلظت و ویسکوزیته آن را در نظر گرفت، از مهم ترین حالت برای مایعات، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مایع رقیق
 2. مایع غلیظ
 3.  مایع کف کننده
 4. مایع اسیدی
 5. مایع گازدار

برای بسته بندی مایعات در حالت های مختلف، از دستگاه های پرکن مایع و روش های بسته بندی خاصی استفاده می شود. اولین قدم برای انتخاب دستگاه بسته بندی و نوع بسته بندی مناسب در مایعات، آشنایی و تشخیص حالت مایع است. با توجه به حالت مایع، دستگاه پرکن مناسب آن تعیین می شود. در دستگاه های پرکن مخصوص مایعات رقیق، از نیروی گرانش زمین برای پر کردن مایعات مختلف استفاده می شود و در دستگاه های پرکن مخصوص مایعات غلیظ، علاوه بر نیروی جاذبه باید از یک نیروی خارجی دیگر نیز استفاده کرد. این نیرو توسط پمپ و یا پیستون ها و سیلندرهای دستگاه پرکن مایعات، تامین می شود.

 • دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق به صورت اتومات و نیمه اتومات طراحی می شود. در ساخت این دستگاه می توان از یک تا 10 نازل استفاده کرد که تعداد نازل های بنا به سفارش مشتری قابل تغییر است. جنس دستگاه معمولا تمام استیل و یا پلی اتیلن است که برای پرکردن مایعات رقیق اسیدی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

از مهم ترین تولیدات بهسازان صنعت تدبیر می توان به دستگاه های پرکن مایعات رقیق اشاره کرد.

 • دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی

دستگاه پرکن مایعات ثقلی به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، یکی از محبوب ترین دستگاه های پرکن مایعات در ایران است. روش ثقلی برای پرکردن مایعات رقیق بسیار مناسب است و در بیشتر صنایع نیز از این دستگاه برای پر کردن مایعات رقیق استفاده می شود. طراحی این دستگاه با توجه به نیاز کارفرما قابل تغییر است. برای انتخاب بهترین دستگاه پرکن مایعات ثقلی، بهتر است قبل از خرید با کارشناسان و مشاوران برند تولید کننده دستگاه تماس حاصل فرمایید.

 • دستگاه پرکن مایعات سرریز

دستگاه پرکن مایعات سرریز در مدل ها و با ظرفیت های مختلف تولید می شود. برای پر کردن مایعات با غلظت و ویسکوزیته کم تا متوسط و مایعات کف کننده می توان از این دستگاه استفاده کرد. این دستگاه برای پر کردن انواع مواد شیمیایی مایع مانند مایع سفید کننده، مایع ظرفشویی، شامپو و… نیز مناسب است. از مهم ترین ویژگی این دستگاه می توان به مکانیزم پر کردن مایع در آن اشاره کرد. در این روش، مایع تا زمان سرریز شدن در ظرف بسته بندی قرار می گیرد سپس در صورت پر شدن ظرف، حجم اضافی و کف مایع، به وسیله لوله های برگشت موجود در دستگاه، از ظرف بسته بندی خارج می شود. از مزایای دستگاه پرکن مایعات سرریز می توان به دقت و سرعت بالا در پرکردن، قیمت مناسب دستگاه و نظافت آسان آن نیز اشاره کرد.

 • دستگاه پرکن مایعات تری بلوک

دستگاه پرکن مایعات تری بلوک از سه دستگاه بطری شوی، پرکن مایعات و دربند بطری بر روی یک شاسی تشکیل شده است. این دستگاه برای پر کردن مایعات و نوشیدنی های بدون گاز مورد استفاده قرار می گیرد و جز دستگاه های پرکن مایعات ثقلی است و سرعت بسیار خوبی در پرکردن مایعات دارد. سنسورهای بسیار دقیقی در ساخت نازل ها به کار رفته که باعث صرفه جویی در هزینه و افزایش کارایی در تولید و بسته بندی خواهد شد.

 • دستگاه پرکن مایعات منوبلوک

یکی دیگر از مدل های دستگاه پرکن مایعات ثقلی، دستگاه پرکن مایعات منوبلوک است. این دستگاه از دو بخش پرکن مایعات و دربند بطری بر روی یک شاسی تشکیل شده است. برای بسته بندی مایعات رقیق و بدون گاز می توان از این دستگاه استفاده کرد.

 • دستگاه پرکن مایعات غلیظ

برای پرکردن مایعات غلیظ که ویسکوزیته نسبتا بالایی دارند، از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ استفاده می شود. ویسکوزیته به معنای مقاومت مایع یا ماده سیال در مقابل جاری شدن است. برخی از مواد خوراکی، دارویی و شیمیایی، غلظت و ویسکوزیته بالایی دارند و برای افزایش بهره وری در خط تولید و بسته بندی، باید از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ که معمولا شامل پمپ و پیستون هستند، استفاده شود.

دستگاه پرکن مایعات
 • دستگاه پرکن مایعات پمپی

دستگاه پرکن مایعات پمپی برای پرکردن مایعات غلیظ به کار می رود. این دستگاه در دو مدل تمام اتومات و نیمه اتومات طراحی می شود. در این دستگاه با استفاده از تایمر، میزان پمپ و ریزش مواد به درون بسته بندی تنظیم می شود. قیمت خوبی دارد و برای بسته بندی مایعات غلیظ بسیار مناسب است.

 • دستگاه پرکن مایعات سیلندری پیستونی

اگر به دنبال دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق هستید، می توانید دستگاه پرکن مایعات سیلندری پیستونی را انتخاب کنید. از این دستگاه می توانید علاوه بر پر کردن مایعات غلیظ، برای پر کردن مایعات نیمه غلیظ و حتی مایعات رقیق نیز استفاده کنید.

این دستگاه مجهز به گرم کن و میکسر است و برای مایعاتی که با گذشت زمان و پایین آمدن دما، حالت جامد می گیرند، بسیار مناسب است.

 • دستگاه اسپری پر کن

برای پر کردن مایع با فشار بالای گاز در قوطی های اسپری استفاده می شود. دستگاه اسپری پرکن در دو مدل تمام اتومات و نیمه اتومات قابل اجرا است و برای پر کردن انواع قوطی اسپری مورد استفاده قرار می گیرد. از مهم ترین نکاتی که در انتخاب این دستگاه باید مد نظر قرار داد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ایمنی و کیفیت بالا
 2. قیمت مناسب
 3. گارانتی محصول
 4. بدنه ضد خش و ضد جرقه
 5.  بدنه تمام استیل
 6. شامل سیستم تزریق  مایع و گاز دقیق
 7. دقت و سرعت بالا
 • دستگاه پرکن ساشه مایعات

از دستگاه پرکن ساشه مایعات برای بسته بندی انواع مایعات نیمه غلیظ و رقیق استفاده می شود. دستگاه پرکن ساشه مایعات معمولا برای بسته بندی مایعات یکبار مصرف مانند انواع سس، آب لیمو، عسل و… استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی های این دستگاه می توان به دقت در بسته بندی، سرعت بالا، تنوع در انواع مایعات قابل بسته بندی و تنوع در اشکال بسته بندی اشاره کرد. نگهداری و کار با دستگاه پرکن ساشه مایعات بهسازان صنعت تدبیر بسیار آسان است.

 • دستگاه پرکن مایعات غلیظ روتاری

برای پرکردن مایعات غلیظ می توان علاوه بر دستگاه پرکن خطی، از دستگاه پرکن روتاری نیز استفاده کرد. این دستگاه به صورت دوار و با حرکت دایره ای مانند، مایعات را در ظروف بسته بندی پمپاژ می کند.

نحوه عملکرد دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات در مدل های مختلف و برای کاربردهای متفاوتی طراحی و تولید شده اند. قبل از انتخاب دستگاه پرکن مایعات، لازم است نسبت به مدل های مختلف هر دستگاه آگاهی کافی داشته باشید. ما در این نوشته سعی کرده ایم در رابطه با پرفروش ترین و پرطرفدارترین دستگاه های پرکن مایعات صحبت کنیم. برای اینکه کسب و کار شما راندمان بیشتری داشته باشد و عملکرد دستگاه به بالاترین حد خود برسد، کافی است بهترین دستگاه پرکن متناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید.

قیمت و خرید دستگاه پرکن مایعات

برای خرید دستگاه پرکن مایعات با قیمت مناسب باید به فاکتورهایی دیگری مانند کیفیت دستگاه، متریال به کار رفته در ساخت آن، گارانتی محصول و برند سازنده دستگاه نیز دقت کرد. با در نظر گرفتن تمام این فاکتورها می توانید بهترین دستگاه پرکن مایعات را متناسب با نیاز خود، انتخاب و خریداری کنید.

برای آگاهی از قیمت و خرید دستگاه پرکن مایعات با قیمت مناسب، می توانید از مشاوره رایگان قبل از خرید برند بهسازان صنعت تدبیر بهره مند شوید. با شرکت تماس گرفته و سوالات خود را با مشاورین ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

بهسازان صنعت تدبیر تولید کننده انواع ماشین آلات صنعتی و دستگاه های بسته بندی است. از مهم ترین تولیدات این برند می توان به دستگاه های پرکن، دستگاه های خشک کن میوه و سبزی، دستگاه آسیاب ادویه، دستگاه های بسته بندی و… اشاره کرد. محصولات برند بهسازان صنعت تدبیر با کیفیت بسیار بالا و با قیمت مناسب به بازار عرضه می شوند. برای خرید انواع دستگاه پرکن مایعات به صورت مستقیم از تولیدکننده به همراه گارانتی محصول و ضمانت پس از فروش، می توانید با شماره تلفن های بهسازان تدبیر تماس حاصل فرمایید.

علاوه بر مدل های نام برده در این نوشته، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه پرکن دو توزین نیمه اتوماتیک گرانول وزنی
 • دستگاه پرکن مواد پودری نیمه اتوماتیک اوگر
 • دستگاه قوطی پرکن چهار توزین گرانول وزنی
 • دستگاه قوطی پرکن مواد پودری نوار دار اوگر افقی
 • دستگاه کیسه پرکن گرانول حجمی ترازو گردان
 • دستگاه کیسه و کارتن پرکن دو توزین نوار دار گرانول وزنی

تمام مدل های دستگاه پرکن در شرکت بهسازان صنعت تدبیر موجود و آماده ارسال برای مشتریان محترم است. برای کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت نهایی تاثیرگذار خواهد بود. جنس بدنه دستگاه، تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن دستگاه پرکن، ابعاد و سایز دستگاه، برند سازنده، گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و… تعیین کننده قیمت نهایی دستگاه خواهد بود.