دستگاه آسیاب ادویه جات و مواد غذایی

در حال بارگذاری

در این بخش قصد داریم به بررسی دستگاه های آسیاب ادویه جات و مواد غذایی بپردازیم و با ویژگی ها، کاربردها و مزایای استفاده از آنها آشنا شویم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

دستگاه آسیاب

دستگاه آسیاب یا خرد کن، دستگاهی برای تبدیل دانه های جامد درشت به دانه های ریز است. عمل آسیاب مواد غذایی با تیغه انجام می شود و به همین علت تیغه های موجود در دستگاه های آسیاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. 

دستگاه آسیاب ادویه جات و مواد غذایی دارای مدل و سایز های گوناگونی است که در این بخش می خواهیم به معرفی دستگاه هایی که توسط شرکت بهسازان صنعت تدبیر طراحی و تولید شده اند بپردازیم.

دستگاه آسیاب مواد غذایی

افراد و صاحبان مشاغل برای مصارف شخصی و صنعتی خود نیازمند استفاده از دستگاه های آسیاب مواد غذایی هستند. امروزه در رستوران ها، قنادی ها، کافی شاپ ها از انواع دستگاه های آسیاب مواد غذایی استفاده می کنند.

از دستگاه های پودر کن مواد غذایی برای آسیاب خشکبار، ادویه جات، قهوه و… استفاده می کنند. پسته و بادام در دسته خشکبار بیشترین میزان استفاده از دستگاه های آسیاب را دارند.

دستگاه آسیاب ادویه و مواد غذایی

دستگاه آسیاب قهوه 

دستگاه آسیاب قهوه برای مصارف صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی تولید می شود. از این دستگاه برای آسیاب و پودر کردن دانه های قهوه استفاده می شود و طرفداران بسیار زیادی دارد. در این راستا شرکت بهسازان صنعت تدبیر اقدام به ساخت دستگاه آسیاب قهوه کرده است.

دستگاه ذکر شده با طول 25 سانتی متر، عرض 20 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر دارای مخزنی با ظرفیت 1.5 کیلوگرم است. بدنه دستگاه آسیاب قهوه از جنس استنلس استیل است و برای مصارف صنعتی بسیار مناسب است.

دستگاه های آسیاب ادویه جات

همانطور که می دانید؛ دستگاه های آسیاب ادویه جات که یکی از دسته های دستگاه آسیاب مواد غذایی است، با توجه به نوع کاربرد و مصرف در سایز های گوناگونی تولید می شود.

دستگاه آسیاب ادویه، مواد را به حالت چکشی و کاملا یکنواخت آسیاب و پودر می کند. از دستگاه های آسیاب ادویه جهت پودر کردن موادی همچون شکر، زنجبیل، زردچوبه، فلفل، دارچین و… استفاده می شود.

شرکت بهسازان صنعت تدبیر یکی از پیشرو ترین شرکت ها در تولید دستگاه های آسیاب ادویه در ایران است. دستگاه آسیاب ادویه صنعتی در سایز بزرگ (64 چکشه) برای کارخانه جات، دستگاه آسیاب ادویه جات کارگاهی در سایز متوسط (32 چکشه) برای مصارف نیمه صنعتی و استفاده در مغازه ها مناسب است. همچنین شرکت بهسازان صنعت تدبیر برای مصارف خانگی نیز اقدام به طراحی و ساخت دستگاه آسیاب ادویه جات در سایز کوچک (32 چکشه) خانگی نیز کرده است 

ناگفته نماند؛ بسیاری از صاحبان مشاغل خواهان دستگاه آسیاب ادویه با امکانات بیشتر و یا ویژگی های متفاوت از دستگاه های ساخته شده هستند به همین دلیل شرکت بهسازان صنعت تدبیر با ارائه خدمات گسترده تر، اقدام به ثبت سفارش اختصاصی نموده تا پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

انواع دستگاه آسیاب ادویه جات در بهسازان صنعت تدبیر

همانطور که در بالا گفته شد؛ سه دستگاه آسیاب ادویه صنعتی، کارگاهی و خانگی توسط شرکت بهسازان صنعت تدبیر طراحی و تولید شده است، در این بخش سعی داریم به بررسی ویژگی ها و کاربرد این دستگاه ها بپردازیم.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات صنعتی

دستگاه آسیاب ادویه جات صنعتی 64 چکشه، یکی از پرطرفدار ترین دستگاه های آسیاب کن ادویه برای مصارف صنعتی در کارخانجات به شمار می آید. این دستگاه دارای شاسی بسیار محکم و مقاوم است که از آهن ساخته شده تا هیچگونه لرزه و ارتعاشی هنگام استفاده از این دستگاه وجود نداشته باشد.

همچنین از پایه های لرزش گیر لاستیکی نیز در تمامی دستگاه های شرکت بهسازان صنعت تدبیر استفاده شده است.

دستگاه آسیاب ادویه جات صنعتی، با طول 160 سانتی متر، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 200 سانتی متر، 350 کیلوگرم وزن دارد و دارای مخزنی به ظرفیت 300 الی 500 کیلوگرم در هر ساعت می باشد. برق مصرفی دستگاه آسیاب بزرگ، سه فاز 380 ولت می باشد.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات مغازه ای

دستگاه آسیاب ادویه جات در سایز متوسط برای مصارف کارگاهی بسیار مناسب است. اکثر عطاری ها از این دستگاه استفاده می کنند.

با استفاده از دستگاه آسیاب ادویه جات مغازه ای 32 چکشه میتوان مواد جامد دانه درشت را به گونه ای آسیاب و به پودر تبدیل کرد که پس از آن نیازی به الک کردن مجدد نباشد.

در ساخت این دستگاه از 32 عدد چکش استفاده شده است که دلیل بالا بودن سرعت این دستگاه در پودر کردن مواد است.

شرکت بهسازان صنعت تدبیر برای جلوگیری از لرزش و ارتعاش دستگاه هنگام استفاده، شاسی دستگاه را با توجه به سفارش مشتری از آهن و یا استیل بسیار مقاوم و مستحکمی تولید می کند.

دستگاه آسیاب ادویه مغازه ای، به طول 60 سانتی متر، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 160 سانتی متر، 70 کیلوگرم وزن دارد و ظرفیت مخزن دستگاه نیز 70 کیلوگرم در هر ساعت است. برق مصرفی دستگاه تک فاز و سه فاز می باشد.

دستگاه آسیاب ادویه جات کارگاهی 32 چکشه دارای تعدادی توری برای کنترل مواد خروجی است. این دستگاه دارای دریچه ای است که برای تنظیم و کنترل مقدار مواد ورودی کاربرد دارد.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات خانگی

برای مصارف خانگی، استفاده از دستگاه ادویه جات کوچک بسیار مناسب است. این دستگاه مانند دو دستگاه بالایی دارای شاسی بسیار مقاوم از جنس آهن و یا استیل، با توجه به سفارش مشتری، است.

دستگاه آسیاب ادویه جات خانگی به طول 60 سانتی متر، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 100 سانتی متر، 70 کیلوگرم وزن دارد. همچنین این دستگاه دارای مخزنی با ظرفیت 40 کیلوگرم است.

برق مصرفی دستگاه آسیاب ادویه خانگی تک فاز می باشد. دستگاه مذکور، دارای تعدادی توری برای کنترل مواد خروجی از دستگاه است.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات نیمه صنعتی

دستگاه آسیاب ادویه جات نیمه صنعتی 48 چکشه، برای مصارف انبوه کاربرد دارد. این دستگاه به دلیل دارا بودن مخزنی با ظرفیت بالا (300 الی 500 کیلوگرم در هر ساعت) و تعداد چکش بالا (48 عدد چکش) طرفداران خاص خود را دارد. دستگاه مذکور برای مصارف نیمه صنعتی بسیار مناسب است. برق مصرفی دستگاه آسیاب ادویه نیمه صنعتی بزرگ، سه فاز و 380 ولت می باشد.

شاسی دستگاه آسیاب ادویه 48 چکشه از آهن مستحکم ساخته شده است و پایه های آن دارای لرزه گیر های پلاستیکی است.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات تمام استیل

از دیگر محصولات ارائه شده توسط شرکت بهسازان صنعت تدبیر، دستگاه آسیاب ادویه جات تمام استیل است. این محصول 32 چکشه در اندازه متوسط تولید می شود و برای عطاری ها بسیار کاربرد دارد.

محصول ذکر شده دارای مقاومت بسیار بالایی است و تیغه های آن به دفعات می تواند تیز شود. این محصول سفارشی بوده و برای ساخت دستگاه آسیاب ادویه تمام استیل می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دستگاه اسیاب ادویه جات و مواد غذایی

نحوه استفاده از دستگاه آسیاب

استفاده از دستگاه آسیاب چکشی نیاز به مهارت و تخصص خاصی ندارد. متخصص شرکت بهسازان صنعت تدبیر پس از نصب و راه اندازی دستگاه، اقدام به آموزش استفاده از دستگاه به اپراتور مربوطه می کند.

جهت استفاده از این دستگاه در ابتدا باید دستگاه مربوطه را روشن کنید و سپس مدت زمان آسیاب شدن ادویه را تعیین و تنظیم کنید و سپس مواد دانه درشت را از دریچه ورودی، وارد کنید و در نهایت محصول خود را به صورت پودر شده و بدون نیاز به الک کردن مجدد تحویل بگیرید.

دستگاه آسیاب ادویه در سرعت بخشیدن به کارها و صرفه جویی در زمان و هزینه ها بسیار موثر است.

مزایای استفاده از دستگاه های آسیاب کن

در بخش های بالایی با انواع دستگاه های آسیاب ادویه و مواد غذایی تولید شده توسط دستگاه بهسازان صنعت تدبیر آشنا شدید. اکنون در این بخش قصد داریم با مزایای استفاده از دستگاه های آسیاب بپردازیم.

 • استفاده آسان و صرفه جویی در زمان.
 • افزایش دقت در اسیاب مواد غذایی.
 • عدم نیاز به نیرو کار زیاد.
 • سرعت بسیار بالای دستگاه.
 • امکان شستشوی دستگاه ها.
 • امکان تعویض توری ها.

قیمت دستگاه های آسیاب ادویه جات و مواد غذایی

شما می توانید برای استعلام قیمت دستگاه های آسیاب ادویه جات و مواد غذایی و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان فروش شرکت بهسازان صنعت تدبیر تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • عملکرد دستگاه آسیاب چکشی به چه صورت است؟

در دستگاه های آسیاب چکشی، چکش ها به سرعت حرکت می کنند و مواد پس از برخورد با چکش ها پودر می شوند.

 • میزان‌ آسیاب و پودر شدن مواد در دستگاه های آسیاب به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان و مقدار آسیاب و پودر شدن مواد در دستگاه های آسیاب چکشی، به بخش خروجی دستگاه بستگی دارد.

 • آیا دستگاه های آسیاب در مدل های مختلفی نیز تولید می شود؟

بله، دستگاه آسیاب پروانه ای نیز یکی از مدل های دستگاه های آسیاب ادویه می باشد.

هنوز نظری وجود ندارد، اولین نفر باشید.


وارد کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *