دستگاه آسیاب ادویه جات و مواد غذایی

در حال بارگذاری

دستگاه آسیاب

دستگاه آسیاب یا خرد کن، دستگاهی برای تبدیل دانه های جامد درشت به دانه های ریز است. عمل آسیاب مواد غذایی با تیغه انجام می شود و به همین علت تیغه های موجود در دستگاه های آسیاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. 

دستگاه آسیاب ادویه جات و مواد غذایی دارای مدل و سایز های گوناگونی است که در این بخش می خواهیم به معرفی دستگاه هایی که توسط شرکت بهسازان صنعت تدبیر طراحی و تولید شده اند بپردازیم.

دستگاه آسیاب مواد غذایی

افراد و صاحبان مشاغل برای مصارف شخصی و صنعتی خود نیازمند استفاده از دستگاه های آسیاب مواد غذایی هستند. امروزه در رستوران ها، قنادی ها، کافی شاپ ها از انواع دستگاه های آسیاب مواد غذایی استفاده می کنند.

از دستگاه های پودر کن مواد غذایی برای آسیاب خشکبار، ادویه جات، قهوه و… استفاده می کنند. پسته و بادام در دسته خشکبار بیشترین میزان استفاده از دستگاه های آسیاب را دارند.

دستگاه آسیاب ادویه و مواد غذایی

دستگاه آسیاب قهوه 

دستگاه آسیاب قهوه برای مصارف صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی تولید می شود. از این دستگاه برای آسیاب و پودر کردن دانه های قهوه استفاده می شود و طرفداران بسیار زیادی دارد. در این راستا شرکت بهسازان صنعت تدبیر اقدام به ساخت دستگاه آسیاب قهوه کرده است.

دستگاه ذکر شده با طول 25 سانتی متر، عرض 20 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر دارای مخزنی با ظرفیت 1.5 کیلوگرم است. بدنه دستگاه آسیاب قهوه از جنس استنلس استیل است و برای مصارف صنعتی بسیار مناسب است.

دستگاه های آسیاب ادویه جات

همانطور که می دانید؛ دستگاه های آسیاب صنعتی ادویه جات که یکی از دسته های دستگاه آسیاب مواد غذایی است، با توجه به نوع کاربرد و مصرف در سایز های گوناگونی تولید می شود.

دستگاه آسیاب ادویه، مواد را به حالت چکشی و کاملا یکنواخت آسیاب و پودر می کند. از دستگاه های آسیاب ادویه جهت پودر کردن موادی همچون شکر، زنجبیل، زردچوبه، فلفل، دارچین و… استفاده می شود.

شرکت بهسازان صنعت تدبیر یکی از پیشرو ترین شرکت ها در تولید دستگاه های آسیاب ادویه در ایران است. دستگاه آسیاب ادویه صنعتی در سایز بزرگ (64 چکشه) برای کارخانه جات، دستگاه آسیاب ادویه جات کارگاهی در سایز متوسط (32 چکشه) برای مصارف نیمه صنعتی و استفاده در مغازه ها مناسب است. همچنین شرکت بهسازان صنعت تدبیر برای مصارف خانگی نیز اقدام به طراحی و ساخت دستگاه آسیاب ادویه جات در سایز کوچک (32 چکشه) خانگی نیز کرده است 

ناگفته نماند؛ بسیاری از صاحبان مشاغل خواهان دستگاه آسیاب ادویه با امکانات بیشتر و یا ویژگی های متفاوت از دستگاه های ساخته شده هستند به همین دلیل شرکت بهسازان صنعت تدبیر با ارائه خدمات گسترده تر، اقدام به ثبت سفارش اختصاصی نموده تا پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

انواع دستگاه آسیاب ادویه جات در بهسازان صنعت تدبیر

همانطور که در بالا گفته شد؛ سه دستگاه آسیاب ادویه صنعتی، کارگاهی و خانگی توسط شرکت بهسازان صنعت تدبیر طراحی و تولید شده است، در این بخش سعی داریم به بررسی ویژگی ها و کاربرد این دستگاه ها بپردازیم.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات صنعتی

دستگاه آسیاب ادویه جات صنعتی 64 چکشه، یکی از پرطرفدار ترین دستگاه های آسیاب کن ادویه برای مصارف صنعتی در کارخانجات به شمار می آید. این دستگاه دارای شاسی بسیار محکم و مقاوم است که از آهن ساخته شده تا هیچگونه لرزه و ارتعاشی هنگام استفاده از دستگاه اسیاب ادویه بزرگ وجود نداشته باشد.

همچنین از پایه های لرزش گیر لاستیکی نیز در تمامی دستگاه های شرکت بهسازان صنعت تدبیر استفاده شده است.

دستگاه آسیاب ادویه جات صنعتی، با طول 160 سانتی متر، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 200 سانتی متر، 350 کیلوگرم وزن دارد و دارای مخزنی به ظرفیت 300 الی 500 کیلوگرم در هر ساعت می باشد. برق مصرفی دستگاه آسیاب بزرگ، سه فاز 380 ولت می باشد.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات مغازه ای

دستگاه آسیاب ادویه جات در سایز متوسط برای مصارف کارگاهی بسیار مناسب است. اکثر عطاری ها از این دستگاه استفاده می کنند.

با استفاده از دستگاه آسیاب ادویه جات مغازه ای 32 چکشه میتوان مواد جامد دانه درشت را به گونه ای آسیاب و به پودر تبدیل کرد که پس از آن نیازی به الک کردن مجدد نباشد.

در ساخت این دستگاه از 32 عدد چکش استفاده شده است که دلیل بالا بودن سرعت این دستگاه در پودر کردن مواد است.

شرکت بهسازان صنعت تدبیر برای جلوگیری از لرزش و ارتعاش دستگاه هنگام استفاده، شاسی دستگاه را با توجه به سفارش مشتری از آهن و یا استیل بسیار مقاوم و مستحکمی تولید می کند.

دستگاه آسیاب ادویه مغازه ای، به طول 60 سانتی متر، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 160 سانتی متر، 70 کیلوگرم وزن دارد و ظرفیت مخزن دستگاه نیز 70 کیلوگرم در هر ساعت است. برق مصرفی دستگاه تک فاز و سه فاز می باشد.

دستگاه آسیاب ادویه جات کارگاهی 32 چکشه دارای تعدادی توری برای کنترل مواد خروجی است. این دستگاه دارای دریچه ای است که برای تنظیم و کنترل مقدار مواد ورودی کاربرد دارد.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات خانگی

برای مصارف خانگی، استفاده از دستگاه ادویه جات کوچک بسیار مناسب است. این دستگاه مانند دو دستگاه بالایی دارای شاسی بسیار مقاوم از جنس آهن و یا استیل، با توجه به سفارش مشتری، است.

دستگاه آسیاب ادویه جات خانگی به طول 60 سانتی متر، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 100 سانتی متر، 70 کیلوگرم وزن دارد. همچنین این دستگاه دارای مخزنی با ظرفیت 40 کیلوگرم است.

برق مصرفی دستگاه آسیاب ادویه خانگی تک فاز می باشد. دستگاه مذکور، دارای تعدادی توری برای کنترل مواد خروجی از دستگاه است.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات نیمه صنعتی

دستگاه آسیاب ادویه جات نیمه صنعتی 48 چکشه، برای مصارف انبوه کاربرد دارد. این دستگاه به دلیل دارا بودن مخزنی با ظرفیت بالا (300 الی 500 کیلوگرم در هر ساعت) و تعداد چکش بالا (48 عدد چکش) طرفداران خاص خود را دارد. دستگاه مذکور برای مصارف نیمه صنعتی بسیار مناسب است. برق مصرفی دستگاه آسیاب ادویه نیمه صنعتی بزرگ، سه فاز و 380 ولت می باشد.

شاسی دستگاه آسیاب ادویه 48 چکشه از آهن مستحکم ساخته شده است و پایه های آن دارای لرزه گیر های پلاستیکی است.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات تمام استیل

از دیگر محصولات ارائه شده توسط شرکت بهسازان صنعت تدبیر، دستگاه آسیاب ادویه جات تمام استیل است. این محصول 32 چکشه در اندازه متوسط تولید می شود و برای عطاری ها بسیار کاربرد دارد.

محصول ذکر شده دارای مقاومت بسیار بالایی است و تیغه های آن به دفعات می تواند تیز شود. این محصول سفارشی بوده و برای ساخت دستگاه آسیاب ادویه تمام استیل می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دستگاه اسیاب ادویه جات و مواد غذایی

نحوه استفاده از دستگاه آسیاب

استفاده از دستگاه آسیاب چکشی نیاز به مهارت و تخصص خاصی ندارد. متخصص شرکت بهسازان صنعت تدبیر پس از نصب و راه اندازی دستگاه، اقدام به آموزش استفاده از دستگاه به اپراتور مربوطه می کند.

جهت استفاده از این دستگاه در ابتدا باید دستگاه مربوطه را روشن کنید و سپس مدت زمان آسیاب شدن ادویه را تعیین و تنظیم کنید و سپس مواد دانه درشت را از دریچه ورودی، وارد کنید و در نهایت محصول خود را به صورت پودر شده و بدون نیاز به الک کردن مجدد تحویل بگیرید.

دستگاه آسیاب ادویه در سرعت بخشیدن به کارها و صرفه جویی در زمان و هزینه ها بسیار موثر است.

مزایای استفاده از دستگاه های آسیاب کن

در بخش های بالایی با انواع دستگاه های آسیاب ادویه و مواد غذایی تولید شده توسط دستگاه بهسازان صنعت تدبیر آشنا شدید. اکنون در این بخش قصد داریم با مزایای استفاده از دستگاه های آسیاب بپردازیم.

 • استفاده آسان و صرفه جویی در زمان.
 • افزایش دقت در اسیاب مواد غذایی.
 • عدم نیاز به نیرو کار زیاد.
 • سرعت بسیار بالای دستگاه.
 • امکان شستشوی دستگاه ها.
 • امکان تعویض توری ها.

ما در خرید و فروش این دستگاه دو نوع داریم، دستگاه آسیاب برقی و اتوماتیک:

دستگاه آسیاب ادویه جات برقی

دستگاه‌ آسیاب ادویه جات برقی برای مصارف شخصی و صنعتی می‌باشند. این دستگاه‌ها معمولاً در رستوران‌ها، قنادی‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مکان‌هایی که به تهیه مواد غذایی مختلف می‌پردازند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه‌ آسیاب ادویه جات برقی به دلیل نوع کاربرد و مصرف مختلف، در سایز‌های متنوعی تولید می‌شوند.

دستگاه آسیاب ادویه جات برقی، مواد را به حالت چکشی و کاملاً یکنواخت آسیاب و به پودر تبدیل می‌کند. این دستگاه‌ها برای پودر کردن موادی مانند شکر، زنجبیل، زردچوبه، فلفل، دارچین و مواد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شرکت بهسازان صنعت تدبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های تولید دستگاه‌های آسیاب ادویه جات برقی در ایران است. این شرکت، دستگاه آسیاب ادویه برقی صنعتی با سایز بزرگ (64 چکشه) برای کارخانه‌ها، دستگاه آسیاب ادویه جات برقی کارگاهی با سایز متوسط (32 چکشه) برای مصارف نیمه صنعتی و مغازه‌داران تولید می‌کند. همچنین، این شرکت برای مصارف خانگی نیز دستگاه آسیاب ادویه جات برقی با سایز کوچک (32 چکشه) طراحی و تولید می‌کند.

استفاده از دستگاه‌ آسیاب ادویه جات برقی با امکانات بیشتر یا ویژگی‌های متفاوت برای صاحبان مشاغل نیز امکان‌پذیر است، این مجموعه با ارائه خدمات گسترده‌تر، قادر به تولید دستگاه‌های آسیاب ادویه با سفارشات اختصاصی مشتریان می‌باشد.

استفاده از دستگاه آسیاب ادویه جات برقی مزایای بسیاری دارد:

 • کاربرد راحت و صرفه‌ جویی در وقت: این دستگاه‌ها عملیات آسیاب کردن را بسیار آسان می‌کنند و زمان‌بر نیستند.
 • بالا رفتن دقت به هنگام آسیاب: با استفاده از دستگاه آسیاب ادویه جات برقی، می‌توانید دقت بیشتری در آسیاب کردن مواد داشته باشید.
 • نیاز به نیروی انسانی کم: این دستگاه‌ها، به عنوان جایگزینی برای نیروی کار انسانی در فرآیند آسیاب کردن عمل می‌کنند.
 • کارکرد دستگاه با سرعت بیشتر: دستگاه آسیاب ادویه جات برقی دارای سرعت بالا هستند و عملیات آسیاب را بسیار سریع انجام می‌دهند.
 • قابلیت شستن دستگاه: دستگاه آسیاب ادویه جات برقی، به راحتی قابل شستشو هستند و به بهداشت محیط کار کمک می‌کنند.
 • قابلیت عوض کردن توری دستگاه: شما می‌توانید توری‌ های دستگاه را به سادگی تعویض کرده و برای آسیاب مواد مختلف استفاده کنید.

دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک

دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک، فرایند تولید ادویه را با سرعت بیشتری انجام میدهد و نیروی انسانیِ دخیل را حذف یا به کمترین اندازه ممکن می‏رساند و فرایند پودر کردن ادویه جات و مراحل بسته بندی و انتقال آن به بازارِ مصرف را به حداقل زمان ممکن خود می ر‏ساند و باعث سود اقتصادی بیشتر و سریعتر تولید کننده می‏گردد.

دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک، میتوانند از نوع صنعتی و نیمه صنعتی باشند که هر دو در شرکت بهسازان صنعت تدبیر ساخته میشوند. 

در زیر به دو مورد از آنها اشاره می کنیم:

 • دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک نیمه صنعتی:

این دستگاه آسیاب ادویه، یک ماشین نسبتاً بزرگ است که برای پودر کردن ادویه‌ها با کیفیت بالا استفاده می‌شود. این دستگاه با داشتن قطعاتی از جنس استیل، دریچه‌ای برای تنظیم ورود مواد به دستگاه، یک موتور قدرتمند و شاسی محکم از جنس آهن تولید شده است. همچنین، پایه‌های لاستیکی دارد که از لرزش جلوگیری می‌کنند.

 • دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک صنعتی:

این دستگاه آسیاب ادویه‌، یک ماشین قدرتمند است که برای پودر کردن ادویه‌های دانه‌دار با کیفیت بالا استفاده می‌شود. 

    کیفیت بالا: دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک صنعتی از قطعات تمام استیل ساخته شده است، که به افزایش کیفیت و دوام آن کمک می‌کند.

    قابلیت تنظیم: دستگاه دارای دریچه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد، ورود مواد به دستگاه را تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

    الکتروموتور قدرتمند: دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک صنعتی، از موتور با توان بالا برای انجام کارهای سنگین استفاده می‌کند.

    شاسی مقاوم: دارای شاسی از جنس آهن است که دستگاه را استوار نگه می‌دارد.

    پایه‌های لاستیکی لرزش‌گیر: دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک صنعتی، پایه‌هایی دارد که از لرزش دستگاه جلوگیری می‌کنند و کارکرد بهتری را تضمین می‌کنند.

    ظرفیت بالا: دستگاه آسیاب ادویه جات اتوماتیک صنعتی ظرفیت بالایی دارد و می‌تواند در هر ساعت مقدار زیادی ادویه را به شکل پودر تبدیل کند.

    برق مصرفی مناسب صنعتی: برای استفاده در محیط‌های صنعتی، دستگاه از برق سه فاز و ولتاژ 380 ولت استفاده می‌کند.

قیمت دستگاه های آسیاب ادویه جات و مواد غذایی

شما می توانید برای استعلام قیمت دستگاه آسیاب صنعتی ادویه جات و مواد غذایی و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان فروش شرکت بهسازان صنعت تدبیر تماس بگیرید.

سوالات متداول

در دستگاه های آسیاب چکشی، چکش ها به سرعت حرکت می کنند و مواد پس از برخورد با چکش ها پودر می شوند.

میزان و مقدار آسیاب و پودر شدن مواد در دستگاه های آسیاب چکشی، به بخش خروجی دستگاه بستگی دارد.

بله، دستگاه آسیاب پروانه ای نیز یکی از مدل های دستگاه های آسیاب ادویه می باشد.

4 Comments

 1. سلام وقت بخیر اگه از این دستگاه به عنوان آسیاب قهوه استفاده کنیم بر کیفیت قهوه تاثیر میزاره؟

 2. سلام خسته نباشید از این دستگاه تو خونه میشه به راحتی استفاده کرد؟ و اینکه نحوه کار کردن باهاش رو آموزش میدین؟

  • سلام و درود؛
   با توجه به نیاز خود می تونید از طریق شماره ۰۹۱۲۶۹۳۴۶۷۳ اقدام به ثبت سفارش خود کنید.
   پیشنهاد ما به شما این هست که قبل از خرید حتما بامشاوران با در ارتباط باشید تا در صورت نیاز شما رو راهنمایی کنند.


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *