Skip to content

6 نکته برای خرید دستگاه بسته بندی

انتخاب دستگاه بسته بندی درست و مناسب برای شروع کسب و کار تازه و یا راه اندازی یک خط تولید یکی از اساسی ترین گام ها است. شما باید تمامی جوانب موجود در این مسیر را بسنجید و آگاه باشید که چه دستگاهی با چه امکاناتی برای کسب و کار شما مناسب است. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی نکات بسیار مهمی که قبل از انتخاب یک دستگاه بسته بندی باید به آن توجه کرد، بپردازیم. با ما همراه باشید.

بسته بندی

امروزه با توجه به تنوع محصول در بازار رقابت و همچنین اهمیت بالای کیفیت و بهداشت آن، تولید کننده ها باید علاوه بر دقت در مواد اولیه استفاده شده در تولید محصول، باید به کیفیت تولید و بسته بندی محصول تولید شده نیز توجه داشته باشند. 

بسته بندی محصول نماینده تولید کننده در بازار رقابت در بین محصولات مشابه است. طراحی بسته بندی باید جذاب، خلاق، بهداشتی و بیان کننده اطلاعات کلی از محصول تولید شده باشد. اطلاعات کلی مورد نظر درج شده بر روی بسته بندی شامل تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت محصول، مواد اولیه تشکیل دهنده، وزن محصول و… است.

برای بسته بندی نهایی محصولات خود می توانید از دستگاه بسته بندی استرچ پالت استفاده کنید. بهسازان صنعت تدبیر به طراحی و تولید دستگاه بسته بندی مذکور پرداخته است.

نکات مهم قبل از انتخاب دستگاه بسته بندی

قبل از خریدن دستگاه بسته بندی بهتر است به نکاتی که در زیر ذکر کرده ایم، توجه کنید. 

  • دستگاه بسته بندی را برای بسته بندی چه محصولی قصد دارید تهیه کنید.

در ابتدا شما باید هدف خود را از شروع کسب و کارتان و یا راه اندازی خط تولید محصول خود را بدانید . محصولی که می خواهید اقدام به بسته بندی آن کنید را نیز باید انتخاب کنید تا بتوانید به درستی دستگاه بسته بندی مورد نیاز خود را انتخاب و به دست آورید. به طور مثال شما اگر قصد دارید اقدام به بسته بندی قند و شکر کنید باید از دستگاه بسته بندی 2 توزین و 10 توزین استفاده کنید.

  • مقدار سرمایه شما برای خرید دستگاه بسته بندی چقدر است.

مقدار بودجه ای که شما برای راه اندازی خط تولید در نظر دارید ارتباط مستقیمی با نوع دستگاه خریداری شده دارد.

  • فضای کارگاه شما برای راه اندازی دستگاه بسته بندی چقدر است.

فضای کارگاه یکی از اصلی ترین نکات قابل توجه در خرید دستگاه بسته بندی است. شما باید قبل از خرید دستگاه مورد نیاز خود، مکانی که برای نصب و راه اندازی دستگاه مناسب است را آماده کرده باشید. در انتخاب فضای لازم برای راه اندازی باید تعداد دستگاه موجود در کارگاه، تعداد نیروی کار و تهویه مناسب را نیز مد نظر داشته باشید.

  • تفاوت دستگاه جدید و قدیمی خود را باید بدانید.

اگر شما تصمیم دارید دستگاه بسته بندی کارگاه خود را تعویض کنید باید در اولین وهله تفاوت دو محصول (دستگاه بسته بندی قدیمی و جدید) را بدانید. برای مثال دلیل تعویض دستگاه شما به علت عدم پاسخگویی به نیاز شما است و سرعت آن یا تعداد محصول خروجی آن کم است یا به علت از کار افتادگی بخشی از دستگاه است. در پاسخ به مشکل اول باید بگوییم بهترین تصمیم تعویض دستگاه موجود در کارگاه است اما در برابر مشکل دومی که وجود دارد بهتر است بگوییم بسیاری از ماشین آلات بسته بندی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند که می توانید از مزایای آن مانند تعمیر دستگاه بسته بندی استفاده نمایید.

بهسازان صنعت تدبیر برای دستگاه های بسته بندی خود 1 سال گارانتی و 10 ماه خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.

راهنمای خرید دستگاه بسته بندی

در بخش های بالا به نکات مهم در خرید دستگاه بسته بندی پرداختیم اما در این بخش قصد داریم به تمام نکات مهمی که در انتخاب دستگاه بسته بندی باید به آن توجه کرد بپردازیم. تعداد ترازو، جنس بدنه، جنس یقه و ترازوها، امکان چاپ تاریخ بر روی بسته بندی، دارا بودن صفحه نمایشگر PLC و وزن خروجی از فاکتورهای مهم در خرید دستگاه بسته بندی است. 

بخش های زیرین، راهنمای خرید دستگاه بسته بندی هستند که شما میتوانید با بهره گیری از مطالب گفته شده در خرید دستگاه بسته بندی دقت کافی را داشته باشید.

  • تعداد ترازو ها

یکی از نکته های بسیار مهم در دستگاه بسته بندی، تعداد ترازویی است که بر روی دستگاه اعمال شده است زیرا هر چه تعداد ترازو ها و یا در اصطلاح تخصصی، توزین دستگاه بیشتر باشد سرعت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. برای کارگاه های بزرگ بهتر است از دستگاه های بسته بندی با تعداد توزین بالاتر استفاده شود تا پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

  • جنس بدنه دستگاه بسته بندی

بدنه دستگاه بسته بندی از جنس فلز با روکش رنگ الکترواستاتیک کوره ای است. روکش رنگ الکترواستاتیک چکشی را نیز می توان به عنوان روکش رنگ الکترواستاتیک کوره ای در نظر گرفت. رنگ الکترواستاتیک به دلیل ضد خش و ضد ضربه بودن، در هنگام جابجایی امکان آسیب دیدن دستگاه را کمتر میکند. 

  • جنس یقه و ترازو های دستگاه بسته بندی

یکی از ملزومات انتخاب دستگاه بسته بندی این است که باید جنس یقه و ترازوی دستگاه از استنلس استیل باشد زیرا طبق دستور وزارت بهداشت تنها فلزی که می تواند با مواد غذایی در تماس باشد، استیل از جنس استنلس می باشد. این نوع استیل، به دلیل ضد زنگ بودن آلودگی را به مواد غذایی انتقال نمی دهد.

  • چاپگر تاریخ

در انتخاب دستگاه بسته بندی باید به این نکته توجه کنید که امکان چاپ تاریخ بر روی بسته بندی وجود داشته باشد. درج تاریخ بر روی بسته بندی یکی از مهمترین فاکتورها در بسته بندی نهایی است زیرا تاریخ انقضا یکی از ملاک های خرید محصول است. پس بهتر است در انتخاب دستگاه بسته بندی به این نکته توجه کنید که دستگاه باید تاریخ زن داشته باشد.

نکات خرید دستگاه بسته بندی
  •  صفحه نمایشگر PLC

از امکانات بسیار کاربردی در دستگاه های بسته بندی، صفحه نمایشگر PLC است. در انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی بهتر است به دنبال دستگاهی با صفحه نمایشگر PLC باشد. 

صفحه نمایشگر مذکور اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار اپراتور قرار می دهد و دقت انجام کار را افزایش می دهد. مشخصات دستگاه، فرمان های ورودی و راهنمای استفاده از دستگاه، وزن بسته ها، برنامه بسته بندی و تعداد درخواست برای بسته بندی را می توان از صفحه نمایشگر PLC مشاهده کرد. 

  •  وزن خروجی

با توجه به نوع کسب و کار شما باید به این نکته توجه کنید که دستگاه انتخابی باید پاسخگوی نیاز شما باشد. دستگاه بسته بندی خریداری شده باید توانایی خروج وزن درخواستی شما را داشته باشد. 

خدمات پس از فروش دستگاه بسته بندی

از دیگر فاکتورهای مهم در خرید دستگاه بسته بندی، توجه به خدمات پس از فروش آن است. خرید دستگاه های بسته بندی به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد پس بهتر است هنگام خرید دستگاه بسته بندی، محصولی را انتخاب کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه دهد. 

بهسازان صنعت تدبیر با ارائه 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش پاسخگوی نیاز مشتریان است.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *