Skip to content

دستگاه بسته بندی پالت

در حال بارگذاری

بسته بندی، مرحله ای مهم و حیاتی در زنجیره تأمین محصولات مختلف است که در کارخانجات و کارگاه های تولید انواع محصول، نقش بی  بدیلی ایفا می کند. یکی از ابزارهای کلیدی که به ما در افزایش بهره وری و بسته بندی راحت تر محصول کمک می کند، دستگاه  بسته بندی استرچ پالت می باشد که توسط آن می توان محصولات را سلفون کشی و بسته بندی کرد. دستگاه بسته بندی پالت، نقطه ارتباطی بین تکه های مختلف یک زنجیره تأمین پویا و پیچیده است. این دستگاه های هوشمند و پیشرفته، نه تنها زمان بسته بندی را کوتاه تر می کنند؛ بلکه با افزایش کارآیی و بهره وری، به شرکت ها کمک می کنند تا در بازار رقابتی رشدی پایدار را تجربه کنند.

دستگاه بسته بندی استرچ پالت

شرکت بهسازان صنعت تدبیر با کمک نیروهای متخصص و بهره وری از تجهیزات روز دنیا، به ساخت و طراحی انواع دستگاه های بسته بندی از جمله دستگاه استرچ پالت دکل گردان اقدام کرده است. ما در شرکت بهسازان صنعت، با نیازهای مشتریان کاملاً آشنا هستیم و همه تلاش خود را می کنیم تا محصولی تولید کنیم که با استانداردهای جهانی مطابقت دارد؛ همچنین طی چندین سال گذشته اقدامات لازم، برای صادرات محصولات زیادی به خارج را انجام داده ایم. شما هم اگر می خواهید دستگاه بسته بندی پالت بخرید با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را کاملاً راهنمایی کنند.

از دیگر محصولات بهسازان ماشین، دستگاه بسته بندی استرچ پالت دکل گردان است که مزایای زیادی داشته و از لحاظ سطح استهلاک در سطح پایینی قرار دارد. از دیگر مزایای این دستگاه می توان به پایین بودن سطح مصرف انرژی و قابلیت سلفون کشی سریع و اشاره کرد.

کاربرد دستگاه بسته بندی پالت

احتمالا شما هم تصاویر یا ویدیوهایی از کارخانجات را دیده اید که در آن دستگاه هایی ربات گونه، بسته های مختلف را جا به جا کرده و روی یکدیگر می گذارند. این کار توسط دستگاه بسته بندی پالت انجام می شود که در مرحله اول با استفاده از سلفون کشی از کالاها در برابر آسیب و ضرب دیدگی محافظت کرده و در مرحله بعدی آن ها را روی هم بسته بندی می کند. بنابراین می توان گفت وجود دستگاه استرچ پالت در کارخانجات بزرگ و حتی متوسط، از واجبات است.

انواع دستگاه بسته بندی

از ابتدای پیشرفت صنعت، دستگاه ها نیز سیر پیشرفت خود را طی کرده و می کنند. در ابتدا دستگاه ها فقط به صورت دستی کار می کردند و نیاز به حضور اپراتور انسانی بود. برخی از دستگاه های استرچ در این زمان هم به همین شکل کار می کنند. بعدها با پیشرفته تر شدن صنایع، تولید کنندگان متوجه شدند حضور اپراتور انسانی برای آن ها هزینه زیادی به بار می آورد و گاها خطرناک است. در این زمان دستگاه ها به سمت نیمه اتوماتیک شدن و سپس اتوماتیک شدن کامل حرکت کردند.

اگر بخواهیم این سه مرحله را منحصرا در خصوص دستگاه های استرچ پالت توضیح دهیم، باید بگوییم که در دستگاه بسته بندی دستی، کارگر کار سلفون کشی و سپس پکیجینگ را خودش انجام می دهد و سپس آن ها را جا به جا می کند. دستگاه استرچ پالت نیمه اتوماتیک، خودش کار بسته بندی را انجام می دهد؛ اما کارگران باید بسته ها را جمع کرده و به محل مخصوص انتقال دهند. دستگاه اتوماتیک که احتمالا همان مدل دستگاهی است که در فیلم ها دیده اید، به این صورت کار می کند که بسته ها توسط لاینی حرکت می کنند، سلفون کشی می شوند و سپس توسط لاینی دیگر به انبار انتقال پیدا می کنند.

بهسازان ماشین تولید کننده انواع دستگاه های بسته بندی، دستگاه های میوه و سبزی، دستگاه های پرکن، دستگاه های مربوط به خشکبار، دستگاه های مربوط به تفت آجیل و … در کشور است، برای سفارش محصولات می توانید با شماره تماس  09126934673  تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس البرز- کمالشهر- خیابان شهید بهشتی- ظفر 12- خیابان شهید کلهر- کوچه ششم غربی (امین روستایی)- پلاک 256 مراجعه کنید.

دستگاه استرچ پالت صفحه گردان

آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی پالت

در اینجا چند مدل تقسیم بندی مختلف از انواع دستگاه های استرچ پالت را با هم بررسی می کنیم:

1- استرچ پالت دستی

دستگاه استرچ پالت دستی، یک ابزار ساده و کارآمد است که برای بسته بندی و حفاظت از بارهای بزرگ و سنگین بر روی پالت ها استفاده می شود. این دستگاه اغلب از جنس پلاستیک سبک ساخته شده اند و دارای دو دسته یا پره های مخصوصی است که به وسیله آنها، سلفون کشی یا باند پیچی به اطراف بار موجود در پالت، پیچیده و بسته بندی می شود. برای استفاده از دستگاه استرچ پالت دستی، ابتدا انتهای فیلم را به پالت متصل کرده و سپس با چرخاندن دستگاه و پیچاندن سلفون به اطراف بار، بسته بندی را آغاز می  کنند. در این حالت فیلم استرچ با پیچیدن به اطراف بار، آن را به شکل یک پالت محکم بسته بندی می کند و از حرکت و خرابی آن در حین حمل و نقل جلوگیری می کند. دستگاه بسته بندی پالت دستی به دلیل سادگی استفاده، قابلیت حمل و جابجایی آسان و قیمت اقتصادی خود، به عنوان یک ابزار بسته بندی اساسی در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

2- دستگاه استرچ پالت صفحه گردان

دستگاه استرچ پالت صفحه گردان از یک صفحه گردان، یک ستون عمودی، روگیر، فیلم استرچ و تابلو برق تشکیل شده است. نحوه کار دستگاه به این صورت است که محصولاتی که قرار است بسته بندی شوند، روی پالت مخصوص قرار می گیرند. سپس سلفون یا نایلون مخصوص دستگاه دور تا دور محصولات را بسته بندی می کند. یکی از مزایای این دستگاه، وجود سنسور های تنظیم ارتفاع می باشد و این ویژگی باعث می شود که بخشی از دستگاه بدون باندپیچی باقی نماند. در نهایت پس از اتمام کار، فیلم استرپ توسط کارگر یا اپراتور دستگاه برش می خورد و محصولات بسته بندی شده جا به جا می شوند. دستگاه بسته بندی پالت صفحه گردان برای محصولاتی مناسب است که در حجم بالا اما وزن کم تولید می شوند. از این دستگاه می توان در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، پوشاک، تولیدات کشاورزی، صنعت خودروسازی و … بهره برد.

این دستگاه وزن بالایی ندارد و همچنین به دلیل ابعاد کوچکی که دارد فضای کمتری را نیز اشغال می کند؛ بنابراین به راحتی در فضاهای مختلف کارخانجات و کارگاه ها قابل استفاده است. علاوه بر این مزایای دیگری نیز دارد که اشاره به آنها خالی از لطف نیست. این دستگاه به طریقی ساخته شده که از محصولات، در برابر نفوذ گرد و غبار و رطوبت محافظت می کند. همچنین همانطور که گفتیم به علت اندازه کوچک و وزن پایینش؛ به راحتی قابل جابجایی است و همین امر باعث می شود که دستگاه، فضای کمی را نیز اشغال کند. قیمت این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های بسته بندی، پایین تر است و حتی در آن محافظت فیزیکی و انبارداری آسان تر محصولات، به چشم می خورد.

3- دستگاه بسته بندی استرچ پالت دکل گردان

نام دیگر دستگاه بسته بندی پالت دکل گردان، استرچ پالت دروازه ای است. در این نوع از دستگاه های استرچ پالت محصولات ثابت هستند و این دکل گردان است که دور پالت می چرخد و عمل سلفون کشی را انجام می دهد. استرچ پالت دروازه ای، بیشتر برای سلفون کشی محصولاتی با ارتفاع بالای ۲ متر یا دارای وزن بالا استفاده می شود. عملکرد اصلی دستگاه بسته بندی استرچ پالت دکل گردان به این صورت است که پس از قرار دادن بار بر روی پالت و روشن کردن دستگاه، دکل گردان به سمت بار می چرخد و در عین حرکت، فیلم استرچ یا سلفون را به اطراف بار پیچیده و بسته بندی را انجام می دهد. این عمل باعث ایجاد یک لایه بسته بندی محکم و محافظ بر روی محصول می شود که آن را از خرابی ها، ضربه ها و آسیب های مختلفی که امکان دارد در زمان حمل و نقل اتفاق بیفتد، حفظ می کند.

با توجه به اتوماتیک بودن عملکرد و سرعت بالای آن، دستگاه بسته بندی پالت دکل گردان، به عنوان یک ابزار مهم و حیاتی در خطوط تولید و انبارها استفاده می شود. این دستگاه علاوه بر افزایش بهره وری و کارایی، بهبود امنیت بار و کاهش ضایعات را نیز انجام می دهد.

دستگاه بسته بندی استرچ پالت دکل گردان

عوامل موثر بر قیمت استرچ پالت

قیمت استرچ پالت به چندین عامل بستگی دارد که یکی از این عوامل نوع و جنس فیلم استرچ است. فیلم استرچ در بازار در انواع مختلفی قابل تهیه است که شامل فیلم استرچ با کیفیت بالا، متوسط و کم می باشد. هر کیفیت و نوعی از فیلم استرچ قیمت متفاوتی دارد، به طور کلی فیلم استرچ با کیفیت بالاتر معمولاً قیمت بیشتری دارد. این فیلم ها همچنین با ضخامت های مختلفی تولید می شود. فیلم های با ضخامت بیشتر معمولاً قیمت بالاتری دارند؛ زیرا از جنس مواد بهتری ساخته شده اند و برای بسته بندی بارهای سنگین تر و حفاظت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت دستگاه بسته بندی پالت به ابعاد بار نیز بستگی دارد، بارهای بزرگتر و سنگین تر نیاز به استفاده از مقدار بیشتری از فیلم استرچ دارند که موجب افزایش هزینه خرید آن ها می شود. مقدار خرید استرچ پالت نیز می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد، معمولاً با افزایش حجم خرید یا به عبارت دیگر با خرید عمده، قیمت هر واحد از فیلم استرچ کاهش می یابد. همچنین عواملی مانند تقاضا و عرضه در بازار و نرخ ارز نیز می تواند قیمت استرچ پالت را تحت تاثیر قرار دهد. در حالت کلی، قیمت استرچ پالت توسط عوامل فنی، مواد مورد استفاده، ابعاد بار و شرایط بازار تعیین می شود.

سخن پایانی

همان قدر که تولید یک کالا مهم است، بسته بندی آن نیز اهمیت دارد تا محصول به همان شکلی که تولید شده به دست مصرف کننده برسد. دستگاه های استرچ پالت از انواع دستگاه های بسته بندی هستند که در انواع مختلف تولید شده و کار بسته بندی محصولات را انجام می دهند. شرکت بهسازان ماشین یک شرکت در زمینه تولید دستگاه های صنعتی و خانگی می باشد که متناسب با نیاز مشتری دستگاه های مورد نیاز مشاغل خانگی و صنعتی تولید می کند.

تمامی دستگاه های تولید شده در شرکت بهسازان ماشین، یکسال گارانتی پس از فروش دارند. با خرید هر یک از این دستگاه ها خدماتی از قبیل نصب و راه اندازی در محل،  10 سال خدمات پس از فروش و آموزش رایگان استفاده از دستگاه ها به مشتریان گرامی داده می شود. شما می توانید انواع دستگاه های بسته بندی من جمله دستگاه های بسته بندی استرچ پالت را از بهسازان ماشین تهیه کنید.

سوالات متداول

1.دستگاه های بسته بندی استرچ برای بسته بندی چه محصولاتی استفاده می شوند؟ 

دستگاه های بسته بندی استرچ برای بسته بندی انواع گسترده ای از محصولات استفاده می شوند. من جمله کالاهای صنعتی، مواد غذایی، کالاهای آرایشی و بهداشتی و همینطور محصولات دارویی.

2. عوامل موثر بر قیمت استرچ پالت چه چیزهایی است؟ 

در حالت کلی، قیمت استرچ پالت توسط عوامل فنی، مواد مورد استفاده، ابعاد بار و شرایط بازار تعیین می شود که در مقاله به تفضیل بیشتری توضیح داده شده است.

3. انواع دستگاه استرچ پالت کدامند؟ 

دستگاه های استرچ معمولا در دو مدل کلی، استرچ پالت صفحه گردان و استرچ پالت دکل گردان تولید می شوند.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *