Skip to content

صفر تا صد راه اندازی مغازه سبزی خرد کنی

راه اندازی مغازه سبزی خرد کنی

شغل سبزی خردکنی

یکی از مشاغلی که در این مقاله قصد معرفی آن را به شما عزیزان داریم، مغازه سبزی خردکنی است. شاید ابتدا فکر کنید این شغل یک شغل معمولی می باشد و سود مغازه سبزی خردکنی بسیار کم است؛ اما باید بگوییم که این کسب و کار سود بسیار بالایی داشته و نسبت به هزینه و زمانی که صرف می کنید، سود مناسبی از این شغل کسب خواهید کرد.

اکثر بانوان ایرانی هر سال مقدار زیادی سبزی خورشتی و آشی را خریداری کرده و در فریزر یخچال آشپزخانه خود قرار می دهند. نکته ای که در این جا وجود دارد این است که بسیاری از بانوان تجهیزات لازم برای خرد کردن حجم زیادی از سبزی را ندارند.

 در چنین شرایطی مغازه های سبزی خردکنی با ابزار ها و تجهیزات صنعتی این کار را برای بانوان ایرانی انجام می دهند. برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی باید کارهای زیادی مانند تهیه تجهیزات لازم، کسب پروانه، بازاریابی، پیدا کردن محل مناسب و… را انجام دهید.

برای تهیه تجهیزات صنعتی پیشنهاد ما خرید دستگاه های شرکت بهسازان صنعت تدبیر می باشد. شرکت بهسازان صنعت تدبیر یکی از قدیمی ترین شرکت های فعال در این حوزه بوده و بیش از 30 سال است که به تولید دستگاه های سبزی خرد کنی و دستگاه های بسته بندی می پردازد.

مراحل راه اندازی مغازه سبزی خردکنی

راه اندازی مغازه سبزی خردکنی کار بسیار پیچیده ای نمی باشد و نسبت به شغل های دیگر زمان کمتری را از شما خواهد گرفت. مراحل راه اندازی این کسب و کار شامل موارد زیادی مانند اجاره یا خرید مغازه، کسب پروانه رعایت شرایط عمومی و اختصاصی، تهیه تجهیزات و… می باشد. جزئیات هر کدام از این مراحل به صورت زیر است:

اجاره یا خرید مغازه با متراژ مناسب

اولین قدم برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی، خرید یا اجاره یک مغازه با متراژ مناسب است؛ زیرا برای کسب پروانه فعالیت در این حوزه باید ابتدا مدارکی که نشان می دهد شما دارای یک مغازه هستید را به مراجع مربوطه ارائه دهید.

 هنگام انتخاب مغازه برای راه اندازی این کسب و کار باید به نکات زیادی توجه کنید. اولین نکته مکان مغازه است، هر چه موقعیت مکانی مغازه شما در شرایط بهتری از نظر رفت و آمد قرار داشته باشد، مشتریان بیشتری جذب مغازه شما خواهند شد.

 نکته بعدی، توجه به متراژ مغازه است؛ زیرا تجهیزات این شغل بسیار بزرگ بوده و ابزار های مختلفی برای راه اندازی آن نیاز دارید به همین دلیل باید مغازه شما از فضای مناسبی برخوردار باشد.

دریافت مجوز های لازم

مرحله بعدی برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی کسب پروانه فعالیت و دیگر مجوز هایی مانند مجوز مرکز بهداشت و… است؛ در واقع دریافت این مجوز ها فعالیت شما را قانونی کرده و مشتریان راحت تر به شما  اعتماد می کنند.

 برای دریافت مجوز مرکز بهداشت و پروانه فعالیت باید به مراکز ذیربط مراجعه کرده و با ارائه مدارکی مانند مدارک هویتی، مدارک محل کسب، مدارک سوء پیشینه و… مجوز های لازم را دریافت نمایید.

رعایت کردن شرایط عمومی

برای دریافت مجوز مرکز بهداشت و پروانه کسب باید یک سری شرایط عمومی را دارا باشید. این شرایط برای تمامی افراد یکسان بوده و در صورتی که یکی از این شرایط را نداشته باشید، روند دریافت مجوز های لازم دچار مشکل خواهد شد. این شرایط به صورت زیر می باشند:

 • دریافت گواهی سلامت یا عدم سوء پیشینه از نیروی انتظامی.
 • داشتن سند مالکیت، اجاره نامه، صلح نامه، هبه، قرارداد مشترک، مبایعه نامه یا هر قراردادی که از نظر مراجع قانونی معتبر باشد.
 • گرفتن گواهی مالیاتی از اداره مالیات که مبنی بر تشکیل پرونده مالیاتی است.
 • داشتن شناسنامه و کارت ملی برای اتباع ایرانی و گذرنامه و پروانه کار برای اتباع خارجی.
 • گواهی گذراندن دوره احکام تجارت.
 • کارت پایان خدمت.

داشتن شرایط اختصاصی

برای دریافت مجوزهای لازمه باید علاوه بر شرایط عمومی برخی شرایط اختصاصی را نیز داشته باشید. این شرایط عبارت اند از:

 • داشتن محل کسب با کاربری تجاری که از نظر متراژ متناسب با قانون باشد و از نظر مکانی توسط اداره اماکن تایید شود.
 • انتخاب یک نام مناسب با عفت عمومی.
 • خرید تجهیزات سبزی خردکنی به روز و متناسب با استاندارد های مرکز بهداشت.
 • کسب تاییدیه آتش نشانی و نصب وسایل ایمنی و ضد حریق

ارائه مدارک مورد نیاز

برای دریافت مجوز هایی که فعالیت و راه اندازی مغازه سبزی خردکنی شما را مجاز و قانونی می کند، باید  تمام مدارکی که نام می بریم را هنگام دریافت این مجوز ها همراه خود داشته باشید.

 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 • عکس سه در چهار
 • شماره تلفن همراهی که به نام متقاضی باشد
 • سند ملکی، اجاره نامه و دیگر اسنادی که مبنی بر وجود محل کسب است
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کارت بهداشت
 • فیش واریزی مبلغ عضویت به اتحادیه

تهیه تجهیزات

اما آخرین مرحله ای که در روند راه اندازی مغازه سبزی خردکنی باید آن را انجام دهید، تهیه تجهیزات مناسب است. برای این کار شما باید تجهیزات مختلفی را تهیه نمایید که مهمترین آن ها دستگاه سبزی خردکنی است.

 این دستگاه ها توسط شرکت های زیادی تولید می شوند؛ اما توصیه ما برای خرید دستگاه سبزی خردکنی صنعتی با کیفیت، خرید از شرکت بهسازان صنعت تدبیر می باشد. این شرکت بهترین دستگاه های سبزی خردکنی را تولید می کند و شهرت زیادی نیز در این عرصه دارد. کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب، مهمترین دلایلی هستند که خرید دستگاه های این شرکت را به شما پیشنهاد می کنیم.

سبزی خردکنی

تجهیزات لازم برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی

برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی باید از تجهیزاتی استفاده کنید که انجام این کار را برای شما راحت تر می کند. سود مغازه سبزی خردکنی تنها در صورتی برای شما بالا خواهد بود که از تجهیزات مناسب و متنوعی استفاده کنید.

این امر به دلیل این است که تجهیزات مناسب سرعت و کیفیت کار شما را بالاتر برده و رضایت مشتریان زیادی را جذب خواهد کرد. مهم ترین تجهیزاتی که باید برای مغازه سبزی خردکنی خود خریداری کنید شامل موارد زیر هستند:

یخچال ایستاده

یخچال جزو مهمترین وسایلی است که باید در این مغازه ها وجود داشته باشد؛ به طور مثال ممکن است برخی از مشتریان سبزی های خود را برای شما بیاورند که در آن زمان سرتان شلوغ باشد و توانایی آماده کردن سفارشات آن ها را نداشته باشید.

در چنین مواقعی باید سبزی ها را درون یخچال قرار دهید تا خراب نشود؛ زیرا سبزی هایی که برای خرد شدن تحویل شما می دهند شسته شده بوده و سبزی شسته شده در صورتی که در معرض هوا قرار بگیرد، به سرعت خراب می شود؛ همین موضوع استفاده از یخچال ها یا فریز های ایستاده فروشگاهی را برای شما واجب می کند.

ترازوی دیجیتال دقیق

ابزار مهم بعدی که برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی خود به آن نیار دارید، ترازوی دیجیتال است. اولین کاربرد این ترازو ها وزن کردن سبزی خرد شده مشتری می باشد تا به آن اطمینان دهید که چیزی از سبزی آن کم نشده است.

کاربرد بعدی آن ها زمانی است که می خواهید سبزی خرد شده آماده را مستقیم خودتان به مشتری بفروشید؛ به طور مثال می توانید با این ترازو ها بسته هایی با اندازه و حجم های مختلف برای فروش تهیه کنید.

دستگاه خردکن سبزی و صیفی جات

پیشنهاد میکنیم بودجه این قسمت را نامحدود در نظر گرفته و بهترین دستگاه هایی که می توانید برای مغازه خود خریداری کنید را تهیه نمایید. مزایای استفاده از این دستگاه ها شامل موارد زیر هستند:

 • خرد کردن حجم زیاد سبزی و صیفی جات در زمان کم
 • خرد کردن سبزی و صیفی جات به صورت کاملا یکدست
 • بدنه ضد زنگ استیل
 • تیغه فولادی
 • شستشوی راحت
 • و…

دستگاه سبزی خردکن بشقابی دهنه 60

مدل های زیادی از دستگاه سبزی خردکن شرکت بهسازان صنعت تدبیر در بازار وجود دارد. یکی از این مدل ها که توسط این شرکت به تولید رسیده است، دستگاه سبزی خردکن بشقابی دهنه 60 می باشد. این دستگاه ها علاوه بر مغازه های سبزی خردکنی در آشپز خانه ها و غذاخوری ها نیز استفاده می شوند.

 به دلیل شکل ظاهری این دستگاه به آن بشقابی می گویند که دارای دهانه 60 سانتی متری می باشد. سود مغازه سبزی خرد کنی در صورت استفاده از این دستگاه بسیار بیشتر می شود؛ زیرا این دستگاه هزینه های کمی برای نگهداری دارد و استهلاک قطعات آن بسیار پایین است.

همچنین دستگاه سبزی خردکن بشقابی دهنه 60 مزایایی زیادی مانند سر و صدای کم، سرعت بالا، عدم له کردن سبزی، خرد کردن دقیق، بدنه استیل، بشقاب آلومینیومی و… دارد که ارزش خرید آن را بسیار افزایش داده است. به دلیل وجود دهنه 60 سانتی متری شما عزیزان می توانید در هر بارگیری با استفاده از این دستگاه 7 الی 8 کیلو گرم سبزی را خرد کنید.

سبزی خرد شده

سبزی خردکن بشقابی دهنه 70

شرکت بهسازان صنعت تدبیر، دستگاه سبزی خردکن بشقابی را در مدل دهنه 70 سانتی متری نیز به تولید رسانده است. این مدل همانند مدل قبلی بوده و می توانید برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی خود از این دستگاه استفاده کنید.

دهانه این دستگاه نسبت به مدل قبلی 10 سانتی متر بزرگتر بوده و مخصوص حجم بالاتری از سبزی می باشد. به دلیل دهانه 70 سانتی این دستگاه، علاوه بر رستوران ها و مغازه های سبزی خردکنی، می توان از آن در کارخانه های صنعتی این حوزه نیز استفاده کرد؛ زیرا این دستگاه در هر بارگیری توانایی خرد کردن 15 کیلو گرم سبزی و صیفی جات را در سریع ترین زمان ممکن دارد.

سبزی خردکن بشقابی دهنه 90

مدل دیگری از دستگاه های بشقابی شرکت بهسازان صنعت تدبیر، مدل دهنه 90 سانتی متری می باشد که حرفه ای ترین مدل این دستگاه ها به حساب می آیند. این دستگاه قابلیت خرد کردن 30 کیلوگرم سبزی یا صیفی جات را در هر بارگیری برای شما مقدور ساخته است.

سبزی خردکن بشقابی دهنه 90 علاوه بر توانایی خرد کردن حجم بالایی از سبزی، سرعت و دقت زیادی نیز دارد که باعث شده هنگام خرد کردن سبزی و صیفی جات، هدر رفت آن  بسیار کاهش پیدا کند. شرکت بهسازان صنعت تدبیر برای افزایش ایمنی این دستگاه در تولید آن از میکروسوئیچ ها استفاده کرده است.

نکات مهم در راه اندازی مغازه سبزی خردکنی

یکی از کسب و کار هایی که سود مناسبی داشته و به راحتی می توان آن را راه اندازی کنید، مغازه سبزی خردکنی است. برای این که سود مغازه سبزی خردکنی خود را افزایش دهید، باید هنگام راه اندازی این مغازه به نکات زیادی توجه نمایید.

 اولین نکته تهیه ابزارآلات و تجهیزات مناسب و با کیفیت است؛ زیرا خرید دستگاه های ارزان قیمت باعث کاهش سرعت و کیفیت کار شما خواهد شد. نکته دیگر در راه اندازی این کسب و کار بازاریابی و تبلیغات می باشد؛ برای این کار باید در شبکه های مجازی تبلیغ کرده یا با پخش تراکت های تبلیغاتی خود را به دیگران معرفی کنید.

شغل سبزی خرد کردن

سوالات متداول

برای راه اندازی مغازه سبزی خردکنی به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

راه اندازی مغازه سبزی خردکنی نیازمند تجهیزات متفاوتی می باشد تا روند کار شما را راحت تر کند. این تجهیزات شامل یخچال فروشگاهی، ترازوی دیجیتالی و دستگاه های سبزی خردکن و… می شوند.

بهترین دستگاه سبزی خرد کن کدام مدل است؟

اگر قصد خرید دستگاه سبزی خرد کن دارید، پیشنهاد ما خرید دستگاه سبزی خردکن بشقابی با دهنه 90 سانتی می باشد. این دستگاه توسط شرکت بهسازان صنعت تدبیر نیز تولید شده که کیفیت تولید بالایی داشته و سال های طولانی بدون خرابی برای شما کار خواهد کرد.

آیا سود مغازه سبزی خردکنی مناسب است؟

اولین چیزی که افراد هنگام راه اندازی کسب و کاری به آن فکر می کنن، سودآوری آن است. سود مغازه سبزی خردکنی نسبت به کاری که در آن انجام می دهید مناسب بوده و کاملا ارزشش را دارد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است! اولین نفری باشید که دیدگاهی ثبت میکنید


ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *