۱۰ شرکت برتر صنعت بسته بندی دنیا

۱۰ شرکت برتر صنعت بسته بندی دنیا

  • نویسنده: مهندس مجتبی میرهادی
  • ,
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

۱۰ شرکت برتر صنعت بسته بندی دنیا

در این بخش از مقالات سایت سعی برآن شده تا در مرحله اول تاریخچه‌ای کوتاه از بسته بندی و در ادامه  ۱۰ شرکت برتر صنعت بسته بندی دنیا که در حوزه بسته بندی محصول نهایی پیشرو هستند را به شما کاربران عزیز معرفی نماییم.

با توجه به اینکه در هر تولید و خدماتی بسته بندی و ارائه کالا یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت آن صنعت و برند محسوب می شود در اولین قدم تاریخچه بسته بندی محصولات را بررسی می کنیم.

تاریخچه بسته بندی

این تاریخچه در جهان به ۵۰۰۰ سال پیش که برای نگهداری محصول آن را در برگ ، چوب و شیشه قرار میدادند اشاره میکند و با استفاده از هوش و فناوری به تدریج استحکام زیبایی بسته بندی ، نحوه محافظت از محصول و چگونگی انجام بسته بندی ، مورد توجه عموم قرار گرفت.

خواه در یک خرده فروشی و یا خواه در تولید انبوه ، بسته بندی خاص یکی از فاکتورهایی است که حس ویژه به آن محصول می دهد و بسیار برای مشتری و فروشنده موثر است؛ اکنون به معرفی ده شرکت برتر جهان از نظر بسته بندی محصول و نحوه ارائه به مشتری خواهیم پرداخت.

شرکت های برتر بسته بندی در دنیا


شرکت های بسته بندی دنیا

۱-اپل (Apple)

سودآور ترین شرکت دنیا اپل است که توجه ویژه و بسزایی به نحوه بسته بندی محصول دارد و محصولات را متمایز کرده است. بسته بندی کالا از نوع جنس جعبه تا رنگ و فونت و درخشش نوشته ها زیر نظر کارشناسان خبره انجام می گیرد.
۲-کارخانه آمکور (Amcor)

تمامی بسته بندی مربوط در صنایع غذایی از فلزی کارتونی تا بسته بندی بهداشتی و دخانیات مربوط به این کارخانه‌ی بزرگ می باشد.
۳-کارخانه ماندی (Mondi)

مدیریت جنگلها و بسته بندیهای کاغذ و تولید آن و تولید پلاستیکهای مرکب را بر عهده دارد و توسعه راه حلهای موثر و نواورانه در بسته بندهای صنعتی را نیز دارد.
 

۴-کارخانه هولدینگ های کراون (crown holdings)

این شرکت در چهل کشور جهان و با درآمدی بیشتر از ۹ میلیارد دلار به طور ویژه در بسته بندیهای فلزی فعالیت دارد و پیشتازانه در اروپا و آسیا رو به رشد است.
 

۵-کارخانه اینترنشنال پیپر (international paper)

میلیونها شرکت به این کارخانه وابسته هستن و از نظر تولید خمیر کاغذ و بسته بندی های کاغذی جز یکی از بهترین ها محسوب می شود.
 

۶-کارخانه بال (Ball)

بیشترین تعداد کارکنان نزدیک به پانزده هزار کارمند دارد و تمامی بسته بندی های فلزی مربوط به هوا فضا کالای خانگی و مواد غذایی و نوشیدنی ها را انجام می دهد تاسیس این کارخانه ۱۸۸۰ میلادی بوده است.
 

۷-شرکت اوونز و ایلینویز (owens_illinose)

بسته بندی های شیشه ای برای دارو و لوازم آرایشی و صنعت مواد غذایی با بالاترین کیفیت و استحکام بر عهده این شرکت و کارخانه بزرگ می باشد.
 

۸-شرکت (Reynoldse gruop)

در کشور نیوزلند شرکتی با نام رینولدز گروپ که بسته بندی های مربوط به مواد غذایی و نوشیدنیهای را به عهده گرفته است.
 

۹-کارخانه سیلد ایر (sealed air)
تلاش میکند در زمینه امنیت و سلامت بسته بندی مواد غذایی با فعالیت در ۱۷۵ کشور جهان خود را به عنوان رهبر در این زمینه جا بندازد تاسیس این کارخانه ۱۹۵۷ بوده است اما با این وجود از بسیاری کارخانجات پیشی گرفته است و حدود ۲۵ هزار کارمند دارد.
 

۱۰-کارخانه استور انسو (Stora enso)

این شرکت ارائه دهنده راهکارهای تجدید پذیر و بیولوژیکی و ساخت و سازهای کاغذی و چوبی است که با مشتریان متفاوت در صنعت‌های مختلف سر وکار دارد.
 

ما در این مقاله سعی کردیم تا به اهمیت بسته بندی مرغوب و با کیفیت همراه با زیبایی را عنوان کنیم؛ زیرا  حس خوب خرید را به مشتری القا میکند یکی از ضعف‌هایی که تولید کنندگان و صاحبان کسب وکارهایی که محصول نهایی را به بازار عرضه می نمایند بسته بندی بی کیفیت می‌باشد؛ البته لازم به ذکر در سالهای اخیر با ورود متخصصان این امر در کشور عزیزمان شاهد پیشرفت های زیادی بوده ایم.

از شما دعوت میکنیم تا از ماشین آلات بسته بندی شرکت بهسازان صنعت تدبیر بازدید به عمل آورید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[تعداد: ۶   میانگین: ۴.۳/۵]


محصولات مرتبط


دیدگاه خود را بنویسید